Reklama

Spotkanie służb ratunkowych z dziećmi w Lenartowicach. Rozmawiali o bezpiecznych feriach [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W powiecie pleszewskim trwają spotkania służb ratunkowych z dziećmi. Ostatnio ratownicy medyczni, wodni oraz funkcjonariuszki policji odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej w Lenartowicach.

Jak bezpiecznie spędzić ferie? Jak udzielić pierwszej pomocy w razie zagrożenia? O tym m.in. rozmawiają w szkołach w powiecie pleszewskim przedstawiciele służb z dziećmi.

Niedawno zorganizowano kolejne tego typu spotkanie - w Lenartowicach.

Służby ratownicze na spotkaniu z dziećmi w Lenartowicach

Spotkanie, dotyczące bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii zimowych, podzielone zostało na część teoretyczną, jak i praktyczną - naukę pierwszej pomocy.

- Przedstawiciele służb ratunkowych apelowali o ostrożność i rozsądek podczas zimowego wypoczynku. Dzieci dowiedziały się, jak należy zachować się podczas zjazdów na sankach czy nartach. Szczególną uwagę zwrócono na to, aby wybierać miejsca bezpieczne, z dala od ruchliwych ulic. Uczniów przestrzegano, m.in. przed wchodzeniem na zamarznięty lód. Podkreślono, aby korzystać wyłącznie ze specjalnie przygotowanych lodowisk. Apelowano również o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi osobami - wylicza Monika Kołaska, rzecznik prasowy pleszewskiej policji.

Dzieci poznały tajniki pierwszej pomocy

Prowadzący spotkanie przypomnieli dzieciom także o ubiorze stosownym do pogody, o odblaskach oraz o konieczności sprawdzenia stanu technicznego sanek.

- Złamane szczebelki, wystające śrubki lub gwoździe to poważne ryzyko wyrządzenia sobie krzywdy - przestrzega policjantka.

Podczas spotkania dzieci uczyły się prawidłowego powiadamiania służb ratunkowych w przypadku zagrożenia, a na specjalnie przygotowanych manekinach - resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

 - Zbliżające się ferie zimowe to niewątpliwie czas odpoczynku i aktywnego spędzania czasu wolnego, również uprawiania sportów zimowych, jednak musimy pamiętać o podstawowych zasadach, aby przez naszą brawurę i beztroskę nie wydarzyła się tragedia - podkreśla Dominik Kołaski, ratownik medyczny oraz szef WOPR w Gołuchowie.

Działania ratowników z WOPR odbywają się ramach projektu pn. "Pasja - Zaangażowanie - Ratowanie życia ludzkiego", realizowanego przez Stowarzyszenie Centrum Rozwoju w Pleszewie, a sfinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 - 2030.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy