Zmiany w komunikacji obejmującej nowe linie autobusowe w Pleszewie, Dobrzycy i Gołuchowie zostały wprowadzone rok temu. To nie była jednak jedyna nowość. Równolegle zaczęła funkcjonować aplikacja Time4BUS. Wówczas zakładano, że jest to wersja testowa. Wszystko wskazuje jednak na to, że Time4BUS zostanie z nami na dłużej.
Jak działa Time4BUS?
Dzięki aplikacji można śledzić na bieżąco, gdzie znajduje się dany autobus, sprawdzić opóźnienie czy przyspieszenie, upewnić się, czy realizowany jest zaplanowany kurs. Dzięki GPS-om zamontowanym w pojazdach i sygnałowi odświeżanemu co 5 sekund, pasażer otrzymuje wiarygodne dane. Może też sprawdzić rozkłady jazdy i zaplanować podróż w aplikacji. Jeśli nastąpią zmiany w rozkładzie jazdy, bądź wystąpią utrudnienia, otrzyma na telefon komunikat.Sama aplikacja - jak i jej funkcjonalności - zostały pozytywnie odebrane przez mieszkańców i pasażerów. Dlatego też Urząd Miasta i Gminy w Pleszewie oraz Starostwo Powiatowe w Pleszewie zdecydowali się na kontynuację współpracy z firmą GenesisMobo – dostawcą rozwiązań z zakresu systemu dynamicznej informacji pasażerskiej Time4BUS.
- Oprócz podstawowych funkcjonalności aplikacji Time4BUS, warto tu wyraźnie podkreślić, że jest ona w pełni dostosowana do osób ze szczególnymi potrzebami, tj. osoby słabowidzące, niewidome, głuchonieme, czy starsze. Nowoczesny desing, czytelność i spełnianie określonych standardów normy WCAG 2.1 sprawia, że aplikacja jest przyjazna i dostępna dla każdego użytkownika – mówi Dominik Tomaszewski, kierownik Biura Promocji i Szkoleń firmy GenesisMobo.
Gdzie pobrać aplikację? ZOBACZ film instruktażowy
Aplikację mobilną Time4BUS można pobrać na urządzenia mobilne z trzech dostępnych sklepów internetowych: Google Play (Android), App Store (iOS – iPhone) i AppGallery (Huawei). Korzystanie z niej jest NIEODPŁATNE.
Dalsza część artykułu pod filmem:
Zmiany w komunikacji publicznej na terenie gmin: Pleszew, Dobrzyca i Gołuchów
Warto wiedzieć, że od 1 stycznia linie miejskie PL1 i PL2 zyskały zupełnie nowy charakter. Zmodyfikowana została nie tylko częstotliwość kursowania, ale także trasy przejazdu. Co konkretnie się zmieniło?
- zmieniają się godziny kursowania,
- zmienia się początek oraz koniec trasy: zamiast "Kowalew, ul. Dworcowa PKP" będzie to przystanek „Pleszew, Cmentarz Komunalny”,
- pojawia się nowy przystanek przy ul. Armii Poznań,
- pojawia się nowy przystanek dla linii PL2: „Pleszew, Kaliska (Rynek)”
- linia PL2 nie będzie kursować do Kowalewa przez ul. 70 Pułku Piechoty,
- wydłużenie kursowania linii PL8 do przystanku „Pleszew, Bogusza”
Ale to nie wszystko. Zmiany zaszły także dla pozostałych linii, zarówno kursujących na terenie Miasta i Gminy Pleszew, jak i na terenie gminy Dobrzyca oraz w gminie Gołuchów, gdzie organizatorem transportu jest powiat pleszewski.
Korekcie uległy godziny kursowania poszczególnych linii, nazwa przystanku "Pleszew, Miasto" (centrum przesiadkowe przy bibliotece) zmieniła się na "Pleszew, Biblioteka", a linie autobusowe 7A oraz 7B kursują przez ul. Lenartowicką - przystanek „Pleszew, Lenartowicka”.
Powstała też nowa linia PL20, która zapewni połączenie Karmina z Pleszewem przez Taczanów Drugi.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.