Laparoskop dzięki technice fluorescencyjnego obrazowania pozwoli on na dokładniejsze badania pacjentów i wykrywanie zmian chorobowych.
Urządzenie będzie wykorzystywane na co dzień przez szpitalnych chirurgów onkologów przeprowadzających zabiegi operacyjne.
- Jesteśmy bardzo zadowoleni z zakupu laparoskopu i jest to kolejny krok w stronę rozwoju chirurgii onkologicznej w Pleszewskim Centrum Medycznym. Nowy laparoskop wykorzystuje obrazowanie fluorescencyjne w zakresie bliskiej podczerwieni z użyciem zieleni indocyjaninowej ( tzw. ICG). To barwnik, który w świetle podczerwonym fluoryzuje i tym samym pozwala na dokładne zmapowanie zmienionej chorobowo tkanki koniecznej do usunięcia. Podczas wykonywania zabiegów z jego użyciem nie tylko minimalizowanie jest ryzyko powikłań pooperacyjnych ale i też reoperacyjnych u pacjentów - wyjaśnia Błażej Górczyński, prezes pleszewskiej lecznicy.
W skład urządzenia wchodzi między innymi kamera endoskopowa, monitor i optyka laparoskopowa z filtrem do ICG.
Laparoskop jest bezpieczny dla pacjentów, nie jest też radioaktywny.
Istotne jest również to, że zabiegi przeprowadzane dzięki niemu są ekonomiczniejsze, niż te wykonywane metodami tradycyjnymi.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.