Zamek w Gołuchowie robi furorę wśród filmowców od lat. W sumie powstało tutaj kilkadziesiąt produkcji. W Gołuchowie kręcono sceny do takich seriali, jak: „Królowa Bona”, „Rycerze i rabusie”, czy filmu historycznego „Hrabina Cosel”, zrealizowanego na podstawie powieści - Józefa Ignacego Kraszewskiego.
Akademia Pana Kleksa w Gołuchowie
To właśnie tutaj kręcono też sceny do dwóch kultowych części "Akademii Pana Kleksa". Oryginał z 1983 roku, który okazał się kinowym hitem, zapisał się w pamięci widzów m.in. sceną ucieczki królewicza Mateusza przez niewielkie okienko zamkowej wieży.Dziś tradycja jest kontynuowana – w najnowszej ekranizacji Macieja Kawulskiego, gdzie Tomasz Kot wciela się w tytułową rolę, a Adasia Niezgódkę zastąpiła Ada Niezgódka. Nie zabrakło też Piotra Fronczewskiego, tym razem jako Doktora.
"Brzydka siostra" w kinach
Tym razem gołuchowski zamek stał się tłem dla ekranizacji mrocznej Baśni Braci Grimm. Zdjęcia do filmu "Brzydka Siostra" kręcone były na zamku w Gołuchowie w lutym i marcu 2024 roku. Wówczas muzeum zostało zamknięte na kilka tygodni.Film opowiada historię Elwiry, która żyje w cieniu swojej bajecznie pięknej siostry. W świecie, gdzie wygląd to waluta, a królewski bal przypomina igrzyska próżności, Elwira zrobi wszystko, by zdobyć miłość księcia. Nawet jeśli będzie to oznaczać poświęcenie własnego ciała.
- „Brzydka siostra” to wyjątkowy body horror inspirowany klasyczną baśnią braci Grimm, ale też współczesnymi lękami – przed odrzuceniem, przed starzeniem się, przed byciem „niewystarczająco piękną”. Film porównywany jest do takich tytułów jak „Titane” czy „Substancja”, a jego styl inspirowany jest kinem Davida Cronenberga - czytamy w materiałach promocyjnych produkcji filmu.
Film miał już swoją premierę na festiwalach Sundance i Berlinale, gdzie wzbudził ogromne emocje. Premiera w Polsce została zaplanowana na - 4 lipca.
Źródło: dobrastronafilmu
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.