Reklama

To będzie jeden z najładniejszych obiektów w gminie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwają intensywne prace przy budowie nowej sali wiejskiej w Karminie. To będzie naprawdę okazały obiekt!

Budowa sali w Karminie - w gminie Dobrzyca - to długo oczekiwana inwestycja przez mieszkańców wsi. Dziś bowiem – by się spotkać w jakimkolwiek celu – ludzie muszą korzystać z salki gimnastycznej tutejszej szkoły.

Karmin. Mieszkańcy czekają na nową salę 

– Różnego rodzaju imprezy jak np. Dzień Seniora – organizowane były właśnie tutaj – na sali gimnastycznej – komentował  Kazimierz Goliński, sołtys Karmina i jednocześnie dobrzycki radny.

O potrzebach Karmina i jego mieszkańców mówił też wielokrotnie burmistrz Jarosław Pietrzak.

– Jest to jedna z największych miejscowości w gminie, a tak naprawdę wszelkie uroczystości musiały odbywać się w szkole  – mówił  burmistrz Dobrzycy, Jarosław Pietrzak.

Dlatego właśnie gmina czyniła starania, aby we wsi powstał obiekt z prawdziwego zdarzenia. 

Sala w Karminie. Pozyskali dofinansowanie 

Udało się to w ubiegłym roku. Miasto pozyskało na ten cel dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych  w kwocie 1.400.000 zł.

Zakres inwestycji jest ogromny. Wartość robót budowlanych wynosi 2.368.030,78 zł. W sumie w Karminie zagospodarowanych ma zostać ok. 365,79 m kw powierzchni, na której zbudowana zostanie m.in. szatnia, kotłownia, toalety, pomieszczenia kuchenne, techniczne oraz socjalne – oraz oczywiście główna duża sala, która pomieści w sumie ok. 100 osób.

– Co ważne sala będzie w pełni wyposażona. Zawsze budowaliśmy sale na raty, trochę to trwało dużej. Tutaj oddajemy salę pod klucz – opowiadał Jarosław Pietrzak. 

Sala w Karminie. Kiedy zakończenie?

Inwestycja została podzielona na etapy, prace potrwają niecałe dwa lata. Roboty wykonuje firma Sław-Bud z Bachorzewa. Inspektorem nadzoru inwestorskiego jest firma BP KORYS Ryszard Kowalski z Jarocina. 

W tej chwili na placu budowy praca wre. Budynek już stoi. Został przykryty dachem. Zamontowano okna. Wykonawca wykonał też instalacje centralnego ogrzewania oraz cześć instalacji elektrycznej przewidzianej w harmonogramie prac. Planowany termin zakończenia realizacji zadania przypada w pierwszym kwartale 2023 r.

- Termin wykonania prac nie jest zagrożony. Na dzień dzisiejszy sala będzie oddana do użytku zgodnie z przewidzianym terminem – informuje Monika Cholewa, starszy specjalista ds. zamówień publicznych i inwestycji gminnych z dobrzyckiego urzędu. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy