Reklama

Kwalifikacja wojskowa 2022. Jak wyglądało to w Pleszewie? [ZDJECIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończyła się tegoroczna kwalifikacja wojskowa w powiecie pleszewskim. Przed komisją stanęło ponad 300 osób. Ilu z nich nadaje się do służby?

Przed Powiatową Komisją Lekarską w Pleszewie stanęło w tym roku 347 młodych ludzi, w tym 341 mężczyzn i 6 kobiet. 

 - Kwalifikacja rozpoczęła się 23 maja, a zakończyła 10 czerwca 2022 r. Powiatowa Komisja Lekarska pracowała w Ośrodku Szkoleniowym „Kasyno” w CKiW OHP w Pleszewie – mówi Tomasz Wojtala, rzecznik prasowy starostwa powiatowego w Pleszewie. 

I dodaje. 

- Celem komisji było założenie ewidencji wojskowej osób  rocznik podstawowy 2003 podlegających kwalifikacji wojskowej, sprawdzenie ich stanu zdrowia oraz ustalenie zdolności do czynnej służby wojskowej – tłumaczy rzecznik. 

Kwalifikacja wojskowa 2022 w Pleszewie 

W skład komisji weszli: przewodniczący lek. med. Adam Matuszczak, sekretarz Marcin Mazurek z Biura Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Starostwa Powiatowego w Pleszewie, personel medyczny Bożena Czekalska i Tomasz Żuk. 

Komisja przebadała łącznie  347 osób, w tym: 335 mężczyzn rocznik podstawowy 2003 (19 lat), 6 mężczyzn roczniki starsze 1998-2002 oraz 6 kobiet r. 1998-2003, posiadających kwalifikacje przydatne w wojsku (studia medyczne, weterynaryjne, psychologiczne).

Kwalifikacja wojskowa 2022 w Pleszewie. Ilu nadaje się do wojska? 

 W grupie tej 330 osób otrzymało kategorię A (czyli zdolni do czynnej służby wojskowej), kategorię D czyli niezdolni do służby w czasie pokoju przyznano 15 osobom, z kolei kategorię E, czyli trwale niezdolni do służby – 2 osoby. 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy