Reklama

Będą nowe ulice w gminie. Rada miejska podjęła decyzję. Zobacz, gdzie się znajdują

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas ostatniej sesji rady miejskiej w Pleszewie samorządowcy zdecydowali o nadaniu nazw kilku drogom wewnętrznym w miejscowościach z gminy Pleszew. Sprawdź, co się zmieni

W porządku obrad minionej sesji znalazło się głosowanie nad nadaniem nazw drogom wewnętrznym w miejscowościach: Brzezie, Dobra Nadzieja oraz Folusz.

Za przyjęciem uchwały w tej sprawie było 18 radnych, 1 radny (Grzegorz Jenerowicz) nie oddał głosu. Eryk Kowcuń i Maciej  Ładziński nie byli obecni podczas sesji. Jak przeczytać można w uzasadnieniu aktu:

Drogi o proponowanych nazwach, powstały w wyniku podziałów nieruchomości. Właściciele nieruchomości wystąpili z wnioskami o nadanie nazw drogom wewnętrznym będących ich własnością. Ponieważ nadanie nazw ulicom ułatwi prowadzenie numeracji porządkowej nieruchomości, która stanie się bardziej czytelna i jednoznaczna, podjęcie niniejszej uchwały jest w pełni uzasadnione.

Uchwała wejdzie w życie po upływie 14 dni od daty jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego.

Laskowa, Malownicza i Liliowa. W których miejscowościach?

Droga położona w Brzeziu, biegnąca od drogi powiatowej 4337P, ul. Zawidowicka, w kierunku zachodnim, oznaczona jako działka nr 40/2, będzie nosić nazwę ul. Laskowa.

W Dobrej Nadziei działki nr 45/3, 46/6, 45/11, 46/26 i 46/18, położone przy drodze powiatowej 4344P, zmienią się oficjalnie w ul. Malowniczą.  

Z kolei droga wewnętrzna, położona w miejscowości Folusz, w obrębie ewidencyjnym Nowa Wieś, biegnąca od drogi powiatowej 5288P w kierunku północnym, oznaczona jako działka nr 356/15, przyjmie nazwę ul. Liliowa.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII, W KTÓREJ SPRAWDZICIE DOKŁADNE POŁOŻENIE NOWYCH ULIC

Co sądzicie o przyjętych nazwach? Któraś z nich spodobała wam się szczególnie?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy