Reklama

Radni głosowali w sprawie dofinansowania drogi powiatowej. Jaką decyzję podjęto?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na ostatniej Sesji Rady Miejskiej w Pleszewie radni zadecydowali, czy udzielić powiatowi pomocy finansowej na oczekiwaną przez mieszkańców przebudowę drogi w Grodzisku. Jaką decyzję podjęto?

O przebudowie drogi Lenartowice-Grodzisko pisaliśmy już wielokrotnie.  

- To jakiś koszmar, a nie droga! – mówili o jezdni mieszkańcy. Okoliczna społeczność wiele lat apelowała o to, by odcinek będący w złym stanie naprawić. Ostatecznie prace nad remontem drogi ruszyły jesienią zeszłego roku.

Kilka tygodni temu do użytku oddany został wyremontowany kilometrowy odcinek ulicy. Na remont starostwo pozyskało wsparcie finansowe w ramach dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

- Asfalt na części odcinka został niedawno wylany, na pewno cieszymy się z tej inwestycji i liczmy, że prace będą kontynuowane - mówił sołtys Grodziska Adam Stencel.  

Dołoży się też pleszewski samorząd

Na wczorajszej Sesji Rady Miejskiej samorządowcy głosowali w sprawie udzielenia pomocy finansowej powiatowi na dofinansowanie remontu drogi. Zgodnie z ustawą o finansach publicznych z budżetu jednostki samorządu terytorialnego może być udzielona pomoc finansowa innym jednostkom samorządu terytorialnego. Jaką decyzję podjęto w sprawie wyremontowanej jezdni?

Wszyscy zebrani radni (19) byli za przyjęciem uchwały o dofinansowaniu. Pomoc finansowa zostanie udzielona w formie dotacji celowej ze środków budżetu na 2022 rok w wysokości 150.000,00 zł. Jak czytamy w uzasadnieniu aktu:

Gmina Pleszew deklaruje partycypację w kosztach realizacji inwestycji, pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 4338P w miejscowości Grodzisko” w wysokości 30% udziału własnego Powiatu Pleszewskiego jednak nie większej niż 150.000,00 zł. W ramach zadania zaplanowano przebudowę odcinka drogi o długości 0,999 km, polegającą na wykonaniu nowej nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego wraz z poszerzeniem do 5,0 m, utworzeniu pobocza o szerokości 0,75 m oraz remoncie przepustu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy