Reklama

Na ul. Kusocińskiego w Pleszewie będzie bezpieczniej? Mieszkańcy: mamy problem z drogowymi piratami! [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy ulicy Kusocińskiego w Pleszewie od dłuższego czasu apelują o poprawę bezpieczeństwa na ich ulicy.

Mieszkańcy ul. Kusocińskiego w Pleszewie od dłuższego czasu apelują o poprawę bezpieczeństwa w rejonie ulicy. Sprawa była poruszana m.in. podczas tegorocznego zebrania osiedlowego.

W lutym do urzędu trafiła ponadto petycja mieszkańców, którą przekazał radny Błażej Kaczmarek - prosząc o zainstalowanie progu zwalaniającego na ul. Kusocińskiego. Sami mieszkańcy zaznaczają wprost: jest tu niebezpecznie.

- Przy ul. Kusocińskiego mieszka wiele rodzin z dziećmi, które poruszają się ulicą i przylegającym do niej chodnikiem. Jednocześnie występuje tam problem z drogowymi piratami, - jest to krótka ulica z ostrym zakrętem, kierowcy osiągają duże prędkości. Powoduje to zagrożnie dla mieszkańców ulicy, a także kierowcy parkują na chodniku, co utrudnia ruch uliczny. W celu wyeliminowania niebezpieczeństwa wnioskujemy o podjęcie doraźnych (zainstalowania progu zwalniającego) oraz zapobiegawczych działań (zainteresowanie sprawą straży miejskiej i komendy policji) - opisują mieskańcy ulicy Kusocińskiego w Pleszewie.

Co na to władze miasta?

Będą muldy na ul. Kusocińskiego w Pleszewie

Burmistrz Pleszewa obiecuje zamontowanie progów zwalniających.

- Po dokonaniu oględzin i wizji lokalnej w terenie, na ulicy Kusocińskiego w Pleszewie zostaną zamontowane progi zwalniające - odpisuje Arkadiusz Ptak.

Wszystko odbędzie się jednak dopiero pod koniec roku.

- Z uwagi na konieczność wykonania i wprowadzania w tym zakresie zmiany stałej organizacji ruchu drogowego przewidywane wykonanie zadanie to III kwartał 2022 - odpisuje w piśmie Arkadiusz Ptak.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy