Reklama

Najbardziej niebezpieczne ulice w Pleszewie. Tu co chwilę dochodzi do wypadków lub kolizji [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 42 wypadki, 592 kolizje, ponad 50 rannych i siedmiu zabitych. Tak wyglądał miniony 2021 rok na drogach w powiecie pleszewskim. Najbardziej niebezpieczne, jak się okazuje, są ulice w centrum Pleszewa.

W ubiegłym roku na drogach powiatu pleszewskiego doszło aż do 637 zdarzeń drogowych. To o 93 więcej niż w roku 2020.

Mniej wypadków, ale więcej kolizji na drogach powiatu pleszewskiego

Teoretycznie poprawiła się nieco sytuacja związana z poważnymi zdarzeniami - liczba wypadków zmniejszyła się o 26, a liczba rannych o 30.

Niestety jednak - mimo mniejszej liczby wypadków, liczba ofiar śmiertelnych była identyczna. W wyniku bezpośrednich zdarzeń drogowych zginęło siedem osób w roku 2020 i siedem osób w roku 2021 (jedna osoba potrącona w roku 2021 zmarła po dłuższym czasie w szpitalu, co dawało w sumie osiem ofiar śmiertelnych).

W roku 2021 drastycznie wzrosła z kolei liczba kolizji: było ich aż o 119 więcej niż w roku 2020.

Kiedy najczęściej dochodziło do kolizji i wypadków w roku 2021 w powiecie pleszewskim?

Zgodnie ze statystykami policji, w roku 2021 zdarzenia drogowe najczęściej występowały w środku tygodnia: a dokładniej w środy w godz. od 6.00 do 14.00 (53 odnotowane przypadki) i w czwartki w godz od 14.00 do 22.00 (53 zdarzenia).

Gdzie najczęściej dochodziło do kolizji i wypadków w roku 2021 w powiecie pleszewskim?

Wbrew pozorom - najbardziej niebezpiecznie jest nie tyle na drogach krajowych czy wojewódzkich przebiegających przez nasz powiat, ale - i tu chyba  zaskoczenie - na drogach powiatowych.

W roku 2021 na powiatówkach doszło do 314 zdarzeń (z czego 27 to wypadki), podczas gdy na drogach krajowych było ich 129 (z czego 11 to wypadki). Faktem jest, że kilometraż dróg powiatowych jest o wiele większy na naszym terenie niż dróg krajowych, jednak niepokojące jest to, że największą ilość zdarzeń notuje się w samym mieście - i to głównie w jego centrum.

Według policyjnych statystyk, summa summarum - z podziałem na miasta i gminy - najwięcej zdarzeń odnotowywano na drogach przebiegających przez teren Miasta i Gminy Pleszew - na wspomniane 637 zdarzeń w całym powiecie aż 351 miało miejsce właśnie na terenie miasta lub gminy Pleszew.

Jakie ulice w Pleszewie są najbardziej niebezpieczne?

Na jakich konkretnie ulicach w Pleszewie najczęściej dochodzi do wypadków lub kolizji?

Niespodzianek tutaj nie ma. Według danych policji wciąż najbardziej niebezpiecznie jest na ulicach Kaliskiej i Poznańskiej w Pleszewie - w roku 2021 dochodziło tutaj odpowiednio do 21 i 19 zdarzeń drogowych.

Nie lepiej jest na samym Rynku w Pleszewie, gdzie odnotowano 18 zdarzeń.

Na ulicy Lipowej odnotowano z kolei 16 przypadków kolizji lub wypadków w roku 2021.

Warto przy okazji przypomnieć, że o sytuacji na ul. Lipowej głośno dyskutowano w minionym roku także przy okazji zmontowanego filmu, jaki trafił wówczas do mediów społecznościowych.

Według policyjnych statystyk niebezpiecznie jest także w rejonie ul. Bogusza w Pleszewie - w roku 2021 policjanci interweniowali tutaj 10 razy - z czego zdecydowana większość dotyczyła kolizji do jakich dochodziło na Rondzie 2020 Roku w Pleszewie.

Kaliska i Poznańska to najbardziej niebezpieczne ulice w Pleszewie

Przypomnijmy: pod koniec 2021 roku opisywaliśmy w "Życiu Pleszewa" wnioski wynikające ze studium transportowego dla Pleszewa. To dokument, którego opracowanie zleciły wówczas władze miasta. Był swoistą analizą ulic i chodników w mieście pod kątem natężenia ruchu oraz – a może przede wszystkim – bezpieczeństwa.

Wnioski ze studium również były jednoznaczne: ulice Kaliska i Poznańska znajdujące się w centrum są obecnie najbardziej niebezpieczne.

W związku z tym, władze Pleszewa zapowiadają zmiany, które dotyczą m.in. planowanego "wypchnięcia" aut z chodnika oraz stworzenia nowych przejść dla pieszych. Na pierwszy ogień ma pójść ulica Poznańska. Pisaliśmy o tym szerzej już wcześniej - burmistrz Pleszewa mówił o tym już kilka miesięcy temu.

Mieszkańcy Pleszewa alarmują o niebezpiecznych miejscach

Warto zaznaczyć, że poza statystykami policyjnymi, niebezpieczne miejsca wskazują co rusz sami mieszkańcy. Piszemy m.in. regularnie o sytuacji na skrzyżowaniu ulic Daszyńskiego i Placu Powstańców Wielkopolskich.

O swoje bezpieczeństwo obawiają się także mieszkańcy ulicy Piaski w Pleszewie.

W GALERII ZNAJDZIECIE ZDJĘCIA NAJBARDZIEJ NIEBEZPIECZYCH ULIC - WEDŁUG POLICYJNYCH STATYSTYK - W PLESZEWIE

ZAPRASZAMY TEŻ DO DYSKUSJI: GDZIE WEDŁUG WAS JEST JESZCZE NIEBEZPIECZNIE W PLESZEWIE?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy