Reklama

Pleszew. Znamy 9 wariantów dla nowej organizacji ruchu na Rynku [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Poznaliśmy efekty badań prowadzonych w naszym mieście, w wyniku których powstało studium transportowe dla Pleszewa. Obszerny dokument zawiera wiele propozycji - w tym dziewięć wariantów nowej organizacji ruchu na samym Rynku.

Przypomnijmy: dokument odnośnie studium transportowego dla Pleszewa przygotowywany był od dłuższego czasu przez zewnętrzną firmę - TransEko.

Studium transportowe Pleszewa - co z Rynkiem?

8 grudnia w Zajezdni Kultury przedstawiono wyniki prowadzonych badań. Niezwykle obszerna dokumentacja opisuje wiele kwestii: analizując ulice i chodniki w mieście pod kątem natężenia ruchu oraz – a może przede wszystkim – bezpieczeństwa. Wśród wielu analiz są także konkretne propozycje dla nowej organizacji ruchu w Pleszewie.

W opracowanym studium można znaleźć m.in. warianty nowej organizacji ruchu na pleszewskim rynku. Propozycje są zróżnicowane - od zmniejszenia ilości miejsc do parkowania na Rynku, poprzez zwężenie jezdni na "wlotowych" ulicach Kaliskiej i Poznańskiej wraz z przekształceniem ich w trasy jednokierunkowe, czy zrobienie z części Rynku trasy dwukierunkowej, a nawet jego całkowite zamknięcie.

W NASZEJ GALERII ZNAJDZIECIE WSZYSTKIE DZIEWIĘĆ WARIANTÓW DLA RYNKU

Uwaga! Wszystko to jednak – co podkreślał podczas spotkania burmistrz – jest wciąż tylko opcjami do dyskusji - która dopiero ma się w naszym mieście rozpocząć. Wcześniej burmistrz wykluczał zresztą otwarcie wariant zakładający całkowite zamknięcie Rynku.

WIĘCEJ O DYSKUSJI I NOWYCH PROPOZYCJACH PODCZAS SPOTKANIA W ZAJEZDNI KULTURY - PRZECZYTASZ WKRÓTCE W PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA"

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy