Reklama

Tragiczny rok na drogach powiatu pleszewskiego. Zginęło 8 osób [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W 2021 roku na drogach powiatu pleszewskiego doszło do ośmiu wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Jak pokazują dane policyjne, najbardziej tragiczne były tegoroczne wakacje – przez dwa miesiące doszło bowiem aż do czterech zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym.

W roku 2021 w powiecie pleszewskim doszło do 8 wypadków ze skutkiem śmiertelnym

Jak pokazują dane policyjne, najbardziej tragiczne były tegoroczne wakacje - w roku 2021 na naszych drogach – przez dwa miesiące - doszło aż do czterech zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym, podczas gdy w roku 2020 nie było ich wcale.

Ostatecznie, na zakończenie 2021 roku, bilans tragedii wyniósł aż 8 osób - z czego trzy to rowerzyści.

Dla porównania: w roku 2020 odnotowano 7 wypadków ze skutkiem śmiertelnym, w roku 2019 w powiecie pleszewskim mieliśmy aż 12 śmiertelnych wypadków, a w roku 2018 odnotowano 11 tragedii na naszych drogach.

Wypadki ze skutkiem śmiertelnym w powiecie pleszewskim w roku 2021:

  1. Do pierwszej tragedii doszło w lutym 2021 roku. Na drodze krajowej nr 12 w Gołuchowie samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Zginął 39-letni mieszkaniec gminy Gołuchów.
  2. Kolejny śmiertelny wypadek odnotowano 23 lipca. W Pleszewie na ul. Prokopowskiej samochód osobowy śmiertelnie potrącił 74-letniego rowerzystę – mieszkańca Pleszewa
  3. W Pleszewie 7 sierpnia na ul. Lipowej – na przejeździe kolejowym - samochód osobowy zderzył się z pociągiem. Zginęła 42-letnia mieszkanka pow. słupeckiego
  4. Na drodze wojewódzkiej nr 442 w miejscowości Czołonchów w gminie Gizałki - 12 sierpnia - ciężarówka śmiertelnie potrąciła 13-letniego rowerzystę.
  5. W Starym Oleściu 29 sierpnia w gminie Chocz samochód osobowy uderzył w drzewo. Zginął 21-letni mieszkaniec gminy Chocz
  6. W Gizałkach 15 września na drodze wojewódzkiej nr 442 - w kierunku Chocza – zginął 72-letni rowerzysta, który wpadł pod koła samochodu ciężarowego.
  7. W Bogusławicach 2 października w gminie Gołuchów na drodze powiatowej nr 4340P zderzyły się dwa samochody osobowe. Zginął 59-latek.
Poza wspomnianymi wyżej wypadkami 3 grudnia doszło w Pleszewie na ul. Poznańskiej do potrącenia 90-letniego rowerzysty. Niestety, jak poinformowała nas pleszewska policja, mężczyzna w wyniku obrażeń zmarł pod koniec grudnia.

Warto zaznaczyć, że poza ośmioma tragediami na naszym terenie, w tym roku doszło niestety również do śmiertelnych wypadków z udziałem naszych mieszkańców poza granicami powiatu – pod koniec sierpnia w Blizanowie zginął 30-latek z gminy Dobrzyca, z kolei w połowie sierpnia w gminie Pyzdry zginął 31-letni mieszkaniec gminy Gizałki.

Wypadki śmiertelne w powiecie pleszewskim w latach 2018-2021 z podziałem na gminy:

ROK 2018 – 11 OFIAR ŚMIERTLENYCH W TYM:

GOŁUCHÓW - 4

PLESZEW – 3

DOBRZYCA – 2

CZERMIN – 1

CHOCZ - 1

ROK 2019 – 12 OFIAR ŚMIERTELNYCH

PLESZEW – 8

GOŁUCHÓW – 2

CZERMIN – 2

ROK 2020 – 7 OFIAR ŚMIERTELNYCH

PLESZEW – 5

CHOCZ - 2

ROK 2021 - 8 OFIAR ŚMIERTELNYCH 

PLESZEW – 3

GOŁUCHÓW – 2

GIZAŁKI – 2

CHOCZ – 1

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy