Reklama

To był wspaniały świąteczny Dzień Sąsiedzki w Pleszewie [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich w Pleszewie odbył się „Dzień Sąsiedzki w klimacie świąt”. Przybyły całe rodziny, by wspólnie tworzyć piękne ozdoby. Były też gry i zabawy.

Dzień Sąsiedzki to już niemal tradycja w CWIO w Pleszewie. Ostatnia impreza, zorganizowana przez Fundację ANIMACJA i Lokalne Senioralne Centrum Wolontariatu w Pleszewie, w ramach projektu „Dwa pokolenia zmieniają świat 2.0”, przebiegała w klimacie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Dzień Sąsiedzki w CWIO w Pleszewie - przybyło 70 osób!

Na wydarzenie przybyli dzieci z rodzicami lub dziadkami mieszkający na terenie Miasta i Gminy Pleszew.

- Odwiedzili nas zarówno rodowici mieszkańcy, jak i obywatele Ukrainy. Wolontariusze poprowadzili cztery stanowiska rękodzielnicze, na których można było wykonać: drewnianą bombkę przestrojoną techniką decoupage, galaretkę do kąpieli oraz świąteczny stroik w słoiku oraz Mikołaja z origami. Mikołaje nie tylko zabrane zostały do domu, razem z pozostałymi ozdobami, ale ozdobiły również choinkę w Centrum. Po małym świątecznym quizie każde dziecko otrzymało prezent, który samo dla siebie wybrało, spośród różnego rodzaju gier, materiałów artystycznych, zabawek i ozdób świątecznych - informuje Emilia Golińska, animator społeczny w Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich w Pleszewie.

Wydarzenie poprowadziło w sumie 25 wolontariuszy: młodzież i seniorzy, którzy - jak zawsze - stanęli na wysokości zadania.

- W samym wydarzeniu wzięło udział ok. 70 dzieci z opiekunami - informują przedstawiciele CWIO w Pleszewie.

Przypomnijmy: "Dwa pokolenia zmieniają świat 2.0" to projekt realizowany przez Fundację ANIMACJA z Pleszewa skierowany do młodzieży i seniorów, a jego celem jest aktywizacja ich poprzez wolontariat międzypokoleniowy. 

- W jego ramach odbyły się warsztaty i spotkania podnoszące ich kompetencje. Wolontariusze prowadzą również Klub Ukraiński - łącznie odbyło się 6 spotkań, na które przybyli mieszkańcy Ukrainy przebywający na terenie gminy Pleszew. Odwiedziliśmy m.in. salę zabaw i nauki Paidi, Bibliotekę Publiczną oraz Zajezdnię Kultury w Pleszewie. Pokazaliśmy im miasto oraz ofertę spędzania wolnego czasu zarówno dla dzieci ja i dla dorosłych w Pleszewie. Projekt był współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego i trwał do końca listopada 2022 r. - informuje  Emilia Golińska, animator społeczny w Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich w Pleszewie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy