Jakie były minione dziesięć miesięcy dla marszewskiej szkoły? Uczniowie, nauczyciele i pracownicy podsumowali je na uroczystym apelu. Pojawili się również goście, a wśród nich Adam Poślednik - wicedyrektor biura ministra rolnictwa i rozwoju wsi Czesława Siekierskiego, Marek Zdunek - wicestarosta pleszewski, Roland Egiert - komendant powiatowy PSP w Pleszewie, Robert Mikołajczak z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Andrzej Zalewski z Państwowej Inspekcji Pracy.
Co w minionym roku szkolnym zmieniło się w marszewskim zespole szkół?
Zgromadzonych powitała dyrektorka szkoły - Iwona Pera.
- Koniec roku szkolnego to czas szczególny. To moment na podsumowania i refleksję – co się udało, a nad czym trzeba będzie jeszcze popracować – mówiła dyrektorka.
Dla Iwony Pery to był pierwszy rok szefowania w placówce. Jak podkreślała, było to dziesięć miesięcy, podczas których wiele udało się zrobić.
- W kwestiach technicznych zmiany widoczne są gołym okiem. Mamy nową piękną izbę pamięci, nastąpiła poprawa bezpieczeństwa uczniów i pracowników - poprzez kontrolowane wejście do szkoły, jak również monitoring. Jest przestronne wejście w budynku A i wyremontowany korytarz, odnowione sale w budynkach A i B, wymieniliśmy także oświetlenie i grzejniki. Każdy ze specjalistów pomocy psychologiczno-pedagogicznej ma swój gabinet, rodzice mają miejsce, gdzie mogą spokojnie porozmawiać z nauczycielami na temat swoich pociech - wyliczała dyrektorka.
Zespół nawiązał też współpracę z Instytutem Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu, która zaowocowała m.in. powstaniem ogródka zielarskiego czy projektu nowej zieleni przed budynkiem A. To efekt pracy, którą wykonali uczniowie drugiej klasy technikum architektury krajobrazu, pod okiem nauczyciela Huberta Korzeniewskiego.
Reaktywowana została także orkiestra dęta Happy Marszew Band, którą prowadzi dyrygent Andrzej Łaski. I kolejna nowość - taneczny zespół ludowy, którym kierują nauczycielki Ewelina Fajka i Daria Kaczmarek. Poza tym, szkoła po raz pierwszy dostała akredytację do roku 2027 w programie Erasmus +.
Iwona Pera podkreślała, że to wszystko udało się dzięki zaangażowanej społeczności szkoły.
- Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tych zmian - mówiła.
Uczniowie szkoły w Marszewie z sukcesami
Dyrektorka zwróciła się również do uczniów, gratulując im wyników w nauce i osiągnięć w konkursach. Nauczycielom dziękowała za wytężoną pracę na rzecz kształcenia młodzieży.Sukcesy przedstawicieli maszewskiej szkoły w minionym roku zachwalał minister rolnictwa i rozwoju wsi - Czesław Siekierski - w liście skierowanym na ręce dyrektor placówki.
Analizując udział młodzieży w olimpiadach i konkursach wiedzy, nie tylko o rolnictwie, ale także w konkursach artystycznych czy sportowych, dostrzegam i doceniam to, że uczniowie w kończącym się roku szkolnym wykazali się dużą aktywnością, zdobywali nagrody i wyróżnienia. Serdecznie wam gratuluję - odczytał wicedyrektor biura ministra, Adam Poślednik
Gratulacje młodzieży składał również wicestarosta pleszewski - Marek Zdunek.
- Życzę wam przede wszystkim, aby realizowały się wasze plany, żebyście umieli podążać za swoimi pasjami, robili w życiu to, co naprawdę lubicie. Życzę również, abyście umieli wybić się z tłumu i nie bali się tego. Nie warto się również poddawać, bo nigdy na nic nie jest za późno, nawet wtedy, gdy wydaje wam się, że kroczycie od porażki do porażki, nie traćcie entuzjazmu, bo wszystko zawsze może się zmienić - mówił Marek Zdunek.
Uczniowie z najwyższymi średnimi odebrali świadectwa z wyróżnieniem. Na scenę wywołano również tych, którzy brali udział w konkursach i olimpiadach. Dyplomy odebrali też uczniowie trzecich klas szkoły branżowej.
Zakończenie występami artystycznymi uświetniła sama młodzież. W polonezie zaprezentował się zespół ludowy, na ukulele zagrała Aleksandra Łoza, a instrumentach dętych - Happy Marszew Band. Było też pełne humoru przedstawienie o szkolnych perypetiach.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.