reklama

Rozmowa z Iwoną Perą, nową dyrektorką szkoły w Marszewie

Opublikowano:
Autor:

Rozmowa z Iwoną Perą, nową dyrektorką szkoły w Marszewie - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
7
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości- Musimy działać kompleksowo – w kontekście m.in. pozyskiwania nowych uczniów. Trzeba myśleć o ich oczekiwaniach – oraz ich rodziców. Pomysłów mamy sporo - mówi w rozmowie z "Życiem Pleszewa" Iwona Pera, dyrektorka Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie.
reklama

Na początku lipca w siedzibie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyła się oficjalna uroczystość, podczas której wręczono akt powierzenia obowiązków i powołania nowej dyrektorki szkoły w Marszewie - Iwony Pery

Jakie plany na najbliższy czas, ale nie tylko, ma nowa dyrektorka Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie?

Poniżej prezentujemy rozmowę.

Rozmowa z Iwoną Perą, nową dyrektorką szkoły w Marszewie

Od jak dawna związana jest pani ze szkołą w Marszewie? 

Pracę podjęłam w roku 1996, po studiach. Na początku jako nauczyciel fizyki, z czasem jednak zrobiłam także uprawnienia do innych przedmiotów, ekonomicznych, podstaw przedsiębiorczości. W roku 2006 objęłam z kolei stanowisko wicedyrektora.

reklama

Domyślam się, że w związku z wieloletnim piastowaniem przez panią funkcji wicedyrektora w najbliższym czasie nie będzie raczej rewolucji jeśli chodzi o działalność placówki, tylko bardziej ewolucja?

Nie, z pewnością nie będzie rewolucji (śmiech). Mamy jednak plany na najbliższy rok kalendarzowy, ale także kolejne lata.

Jak zatem przebiegają przygotowania do nowego roku szkolnego? Jakie są też plany w dłuższej perspektywie?

Obecnie czeka nas kontynuacja budowy budynku dydaktyczno-socjalnego do obsługi pawilonu dydaktyczno-szkoleniowego, liczę, że roboty uda się zakończyć w tym roku. W kolejnym roku kalendarzowym chciałabym rozpocząć wstępnie prace i przygotowania w kontekście hali sportowej – bo jej nam brakuje – oraz boiska wielofunkcyjnego. Wszystko oczywiście zależy od środków finansowych, na pewno będę myśleć odnośnie udziału w programach unijnych, także typowo pod praktyki i kształcenie zawodowe naszych uczniów. Wszystko po to, by jak najbardziej z nowych perspektyw mogła skorzystać nasza młodzież. Duży nacisk przykładam także do polepszenia warunków w internacie, chodzi m.in. o kwestię łazienek w pokojach dla uczniów. Nie zapominamy oczywiście także o części warsztatowej, placu manewrowym, w przyszłości myślimy również o rozwoju kierunku technik architektury krajobrazu – w kontekście rozwoju bazy, mamy też jednak pewien pomysł z nauczycielami w sprawie m.in. projektowania ogrodów. 

reklama

Rozumiem, że wspomniane plany są rozłożone w czasie?

Oczywiście, niektóre uda się zrealizować szybciej, na inne trzeba będzie nieco poczekać, to normalne. Musimy jednak działać kompleksowo – w kontekście także pozyskiwania nowych uczniów. Trzeba myśleć o ich oczekiwaniach – oraz ich rodziców. Pomysłów mamy sporo, na różnego rodzaju zajęcia dodatkowe, pozalekcyjne, czy projekty edukacyjne. Wierzymy, że nasza szkoła stanie się naprawdę innowacyjna oraz rozwijająca pasje naszych uczniów.

Jeśli chodzi o kwestie personalne - planowane są jakieś zmiany na stanowiskach wicedyrektorów? Będą nadal dwa?

Na razie jest za wcześnie na omawiane kwestii personalnych, dopiero we wrześniu będziemy o tym rozmawiać.

reklama

Dziękuję

 

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama