Reklama

Udało się! Będą dwie ważne inwestycje

Opublikowano:
Autor:

Udało się! Będą dwie ważne inwestycje - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Gmina Czermin. Niecałe 50 tys. zł kosztować będzie przebudowa części wodociągu w Grabie. Inwestycja związana jest także bezpośrednio z budową drogi dojazdowej do okolicznych domów.

 

Za drugim podejściem udało się rozstrzygnąć przetarg na przebudowę wodociągu w miejscowości Grab. Inwestycję realizować będzie lokalne przedsiębiorstwo z Wieczyna, które złożyło najtańszą ofertę - w sumie całość ma kosztować ok. 48,7 tys. zł.

- Chodzi o odcinek ok. 450 metrów, ta inwestycja jest o tyle ważna, że wiąże się także z budową nowej drogi w tym samym miejscu - rozstrzygnięcie w sprawie wodociągu było tu więc podstawowym elementem - tłumaczy wójt gminy Czermin, Sławomir Spychaj.

Jak przypomina, termin prac jest krótki, ponieważ na nowej drodze ma być położony asfalt. - Wszystko będzie oczywiście gotowe jeszcze w tym roku - zaznacza włodarz.

Wspomniane zmiany poprawią z pewnością komfort mieszkańców.

- Trasa przebiegnie do ostatnich zabudowań, po zmianach droga będzie asfaltowa, co na pewno będzie lepszym rozwiązaniem niż kamień - komentuje w rozmowie z „Życiem Pleszewa” także radna oraz sołtys z Grabu, Sylwana Szcześniak.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE