Reklama

Uroczyste wręczenie dyplomów i pasowanie na czeladnika [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Absolwenci Zespołu Szkół Usługowo-Gospodarczych w Pleszewie zostali oficjalnie pasowani na czeladników. Wśród nich byli kucharze, mechanicy i sprzedawcy. To była wyjątkowa uroczystość.

Ponad 100 absolwentów Zespołu Szkół Usługowo-Gospodarczych w Pleszewie otrzymało  tytuł czeladnika.Uroczystość pasowania odbyła się w tym roku wyjątkowo w Zajezdni Kultury w Pleszewie. 

- Dziękuje wam za wybranie drogi życiowej ukierunkowanej na zawodowstwo. (…) Czas , który spędziliście w naszej szkole był trudny, byliśmy świadkami niecodziennej sytuacji a mianowicie pandemii, mimo tych wszystkich przeciwności spotykamy się w tak wyjątkowym dniu. Składam wam w imieniu wszystkich samorządowców ogromne gratulacje – mówił podczas uroczystości wicestarosta Damian Szwedziak.

Pasowanie na czeladnika. Początek drogi 

Ceremonii pasowania historyczną szablą Jana Kilińskiego dokonał: Starszy Cechu Rzemiosł Różnych Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Pleszewie - Sławomir Pisarski w towarzystwie podstarszych. 

- Finis coronat opus, czyli koniec wieńczy dzieło i tak swoje dzieło dziś zwieńczyliście. (…) Chciałbym, żeby chociaż część z was została w przyszłości rzemieślnikami, żebyście też szkolili uczniów, żebyście poszli tą drogą. Po ukończeniu szkoły branżowej, po zdobyciu tytułu czeladnika  nic się przed wami nie zamyka. Przed wami świat stoi otworem - mówił Sławowir Pisarski, Starszy Cechu Rzemiosł Różnych Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Pleszewie.

Absolwenci odbierali też dyplomy zawodowe. Specjalne gratulacje powędrowały do uczniów, którzy na egzaminie zawodowym uzyskali świetne wyniki. Prawdziwym rekordzistą był kucharz Jakub Narosz, który zarówno z egzaminu teoretycznego, jak i praktycznego uzyskał maksymalną ilość punktów. 

Poza nim 100% z egzaminu praktycznego uzyskali: elektronicy Kacper Kupczyk i Dominik Kujawa, mechanik pojazdów samochodowych Mikołaj Włodarczyk, eksploator maszyn i urządzeń do robót ziemnych i drogowych- Matuszewski Norbert, sprzedawcy: Weronika Błażejak, Kachniarz Nikola,  Sebastian Marcisz,  Klaudia Migaszewska,  Zuzanna Juszczak,  Jachowicz Karolina,  Kornelia Kaczmarek. 

Warto dodać, że zdawalność absolwentów ZSUG w Pleszewie na tle kraju i województwa była imponująca:

  • elektronik zdawalność ZSUG 100% ( kraj 71%, województwo 86%)
  • lakiernik samochodowy ZSUG 100% ( kraj 90%, województwo 90%)
  • operator maszyn i urządzeń do robót ziemnych i drogowych ZSUG 100% ( kraj 100%, województwo 98%)
  • kelner zdawalność ZSUG 100% ( kraj 84%, województwo 91%
  • kucharz zdawalność ZSUG- 93% ( kraj 80%, województwo90%)
  • sprzedawca zdawalność ZSUG- 92% ( kraj 83%, województwo 87%)
  • mechanik pojazdów samochodowych zdawalność ZSUG 85% ( kraj 72%, województwo79%)
  • ślusarz zdawalność ZSUG 85% ( kraj 80%, województwo 85%)

Pasowanie na czeladnika. Oferty dla młodych

Gratulacje młodym ludziom składali również: Arkadiusz Ptak - burmistrz Miasta i Gminy Pleszew, Jarosław Pietrzak- burmistrz gminy Dobrzyca, Robert Łoza - wójt gminy Gizałki, Magdalena Marciniak- zastępca burmistrza gminy Chocz, Marietta Cierniak - zastępca wójta gminy Czermin, Marta Janiak -  starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Poznaniu, delegatura w Kaliszu i Piotr Janiak – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pleszewie. Ten ostatni wygłosił też specjalną prelekcje na temat oferty „pośredniaka” skierowaną do absolwentów. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy