Reklama

W Pleszewie będą cztery duże, sportowe wydarzenia! Trwają zapisy na Olimpiadę PPL 2022 [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wraca tradycyjna impreza - Olimpiada PPL. W tym roku zaplanowaną ją na początku czerwca. W sumie odbędą się jednak aż cztery wydarzenia, poza głównym, dla dorosłych, zaplanowano także olimpiady dla dzieci.

Olimpiada PPL 2022

Olimpiada PPL to duże wydarzenie sportowe, które od lat jest tradycyjnym punktem w wykazie miejskich imprez. Przez ostatnie dwa lata zawody nie odbywały się z powodu pandemii, teraz jednak wracają!

Jak informują władze miasta, które organizują wspomniane wydarzenie poprzez Spółkę Sport Pleszew - zapisy właśnie trwają.

W sumie odbędą się cztery wydarzenia sportowe (podzielono je na kategorie wiekowe):

  • Olimpiada PPL 2022 Open (4 czerwca, otwarcie zawodów o 9.00 na stadionie)
  • Olimpiada PPL 2022 Przedszkolaków (2 czerwca, start o 9.30 w hali przy ZSP nr 3)
  • Olimpiada PPL 2022 klas II-III (2 czerwca, start o 9.00 na boisku bocznym stadionu miejskiego)
  • Olimpiada PPL 2022 klas IV-VI (2 czerwca, start o 9 na boisku głównym stadionu miejskiego)
TUTAJ ZNAJDZIESZ LINK DO REGULAMINÓW ORAZ DOKŁADNE INFORMACJE NA TEMAT ZAPISÓW DO POSZCZEGÓLNYCH OLIMPIAD

W głównej kategorii - open - zaplanowano osiem konkurencji:

1) BIEG SZTAFETOWY – 6 x 400m, decyduje suma czasów 6 zawodników

Miejsce: bieżnia na stadionie miejskim, wejście od ul. Wojska Polskiego.

Przebieg: Jednorazowo biegnie od 4-6 drużyn, kolejność odbywa się według ustalonego wcześniej harmonogramu. W konkurencji bierze udział 6 osób z każdej drużyny, każda przebiega dystans 400m. Na linii startu staje 1 osoba z każdej drużyny, po jej starcie ustawia się kolejna zmiana. Zmiana następuje na linii startu, strefa zmiany wynosi: 20 m. Zmiana zawodnika następują poprzez przekazanie pałeczki sztafetowej. Upuszczenie pałeczki sztafetowej nie powoduje dyskwalifikacji zawodnika, należy wrócić się podnieść pałeczkę i biec dalej. Drużyna zostaje zdyskwalifikowana w przypadku przybiegnięcia na metę bez pałeczki sztafetowej.

2) PŁYWANIE – sztafeta 6 x 50 metrów, decyduje suma czasów 6 zawodników

Miejsce: Park Wodny „Planty”, ul. Sportowa 4, basen sportowy.

Przebieg: Jednorazowo w konkurencji startuje 6 drużyn. Seria i numer toru zostanie podany w harmonogramie. W konkurencji bierze udział 6 osób z każdej drużyny, każda przepływa dystans 50m. Start następuje ze słupka lub z wody. Po dotknięciu ściany basenu przez zawodnika 1 startuje kolejny zawodnik itd. Do każdego toru przydzielony jest 1 sędzia.

3) BOWLING – 6 x 10 rund (tzw. 1 ramka ), decyduje suma punktów 6 zawodników.

Miejsce: Kręgielnia Bowlingowa w Parku Wodnym „Planty”, Sportowa 4

Przebieg: Gra składa się z dziesięciu rund dla każdego gracza. Na początku każdej rundy kręgle są ponownie ustawiane. W każdej rundzie gracz ma dwa rzuty. Runda kończy się gdy zawodnik strąci wszystkie kręgle, bądź skończą mu się rzuty. Zdobyte przez zawodników punkty wyświetlają się na bieżąco podczas gry.

4) DART – 6 x 18 rzutów, decyduje suma punktów 6 zawodników.

Miejsce: Kręgielnia Bowlingowa w Parku Wodnym „Planty”, Sportowa 4

Przebieg: Każdy z graczy oddaje 18 rzutów lotkami do tarczy. Punktacja i odległość zgodnie z obowiązującymi przepisami Darta (w skrócie: środek tarczy to 50 punktów, pierścień wewnętrzny - wynik mnożony przez 3, pierścień zewnętrzny - wynik mnożony przez 2).

5) STRZELANIE – 6 x 5 strzałów, decyduje suma strzałów 6 zawodników.

Miejsce: Strzelnica Bractwa Kurkowego, ul. Sporna 20, Pleszew

Przebieg: Każdy z zawodników wykonuje 5 strzałów liczonych do punktacji oraz wcześniej 3 strzały próbne nie liczone do punktacji. W każdym strzale można zdobyć od 0 do 10.9 pkt.

6) PRZECIĄGANIE SAMOCHODU NA ODLEGŁOŚĆ 20 M - 6 osób razem, decyduje czas,

Miejsce: teren parkingu za Parkiem Wodnym „Planty”

Przebieg: Jednorazowo w konkurencji startuje 1 drużyna. W konkurencji bierze udział 6 osób. Zadaniem zawodników jest przeciągnięcie samochodu na dystansie 15m w jak najkrótszym czasie. Warunkiem ukończenia konkurencji jest przeciągnięcie samochodu poza linię mety. Zezwala się na użycie rękawic (roboczych, treningowych itp.) podczas konkurencji.

7) SZTAFETA W BIEGU WAHADŁOWYM Z OBCIĄŻENIEM

(kettlebell) - 10 m x 6 zawodników, decyduje suma czasów zawodników.

Miejsce: teren parkingu za Parkiem Wodnym „Planty”

Przebieg: Jednorazowo w konkurencji startuje 1 drużyna. W konkurencji bierze udział 6 osób. Zadaniem każdego zawodnika jest przeniesienie 4 kamieni poza linię leżącą w odległości 10m i powrót. Waga 1 kettlebella wynosi od 8 do 12 kg. Nie można rzucać kamieniami, trzeba odstawić je w określony punkt. Każdy z zawodników startuje sam, nie przekazuje kamieni następnemu zawodnikowi, po przeniesieniu 4 kamieni następuje zatrzymanie czasu (jest to związane z bezpieczeństwem uczestników). Po spisaniu czasu na sygnał sędziego startuje kolejny zawodnik.

8) SZTAFETA NA HULAJNODZE - 6 x 100 m, decyduje suma czasów 6 zawodników.

Miejsce: miasteczko ruchu drogowego na stadionie miejskim

Przebieg: Jednorazowo w konkurencji startuje 1 drużyna. W konkurencji bierze udział 6 osób. Zadaniem każdego z zawodników jest pokonanie na hulajnodze dystansu ok 100 metrów w jak najkrótszym czasie. Po przejechaniu trasy następuje jak najszybsze przekazanie hulajnogi kolejnemu zawodnikowi. Za każde wyjechanie poza trasę lub skrócenie trasy doliczana jest kara w wysokości 5 sekund. 

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ Z OLIMPIADY PPL Z ROKU 2017

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy