Reklama

W Pleszewskim Centrum Medycznym przeprowadzono ćwiczebną ewakuację oddziału dziecięcego [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pt, 10 gru 2021 18:37
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Pleszewskim Centrum Medycznym przeprowadzono dziś rano akcję ćwiczebną polegającą na ewakuacji oddziału dziecięcego.

10 grudnia, godz. 10.00. Ordynator oddziału dziecięcego PCM w Pleszewie zostaje powiadomiony przez pielęgniarkę oddziałową, że w pomieszczeniu socjalnym doszło do zaprószenia ognia - w następstwie czego powstało silne zadymienie. Brzmi groźnie? Tak, ale spokojnie - to tylko pierwsze zdanie ze scenariusza dzisiejszych ćwiczeń, jakie odbyły się na terenie szpitala.

- W Pleszewskim Centrum Medycznym przeprowadzono ćwiczebną ewakuację oddziału dziecięcego według założonego scenariusza doszło do pożaru na pleszewskiej pediatrii - komentuje Ireneusz Praczk, rzecznik prasowy pleszewskiego szpitala.

Wokół szpitala pojawiły się dziś zastępy straży pożarnej oraz radiowozy policji zabezpieczające teren.

- Wewnątrz szpitala trwała już akcja ewakuacyjna prowadzona przez personel. Powołano sztab kryzysowy i podjęto wszelkie działania, które pozwoliły przećwiczyć elementy istotne w przypadku prawdziwego zagrożenia. Wszystko odbyło się oczywiście z uwzględnieniem ograniczeń wynikających z trwającej pandemii. Na koniec przedstawiciele załogi oraz służb i straży uczestniczących w akcji podzielili się swoimi spostrzeżeniami i wnioskami - opisuje rzecznik.

OTO PEŁNA TREŚĆ SCENARIUSZA DZISIEJSZYCH ĆWICZEŃ W PCM W PLESZEWIE:

Scenariusz ćwiczenia – ewakuacja Oddziału Dziecięcego Pleszewskiego Centrum Medycznego:

10 grudnia 2021 roku o godz. 10.00 Ordynator Oddziału Dziecięcego PCM w Pleszewie zostaje powiadomiony przez Pielęgniarkę oddziałową, że  w pomieszczeniu socjalnym doszło do zaprószenia ognia w następstwie czego powstało silne zadymienie. O zaistniałym zdarzeniu Ordynator Oddziału Dziecięcego bezzwłocznie powiadamia Prezesa PCM oraz wydaje polecenie powiadomienia dyżurnego SOR. Dyżurny SOR o zdarzeniu powiadamia  Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie, Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Policji w Pleszewie, Ordynatora SOR oraz Biuro Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Starostwa Powiatowego w Pleszewie. Z uwagi na występujące realne zagrożenie rozprzestrzenienia się pożaru na sąsiednie pomieszczenia Oddziału Dziecięcego, po otrzymaniu i potwierdzeniu zgłoszenia  oraz po konsultacji z Ordynatorem, Prezes PCM zarządza ewakuację personelu i pacjentów Oddziału Dziecięcego. W trakcie trwającej ewakuacji personelu i pacjentów, Prezes PCM zostaje poinformowany przez Szefa powołanego Sztabu Kryzysowego , że w miejscu powstania pożaru jednemu z pracowników Oddziału Dziecięcego została odcięta droga ucieczki przez rozprzestrzeniający się ogień i powstałe silne zadymienie. W tym samym czasie na miejsce przybywają jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie, których dowódca przejmuje kierowanie akcją ratunkową i podejmuje decyzję o ewakuacji zagrożonego pracownika przez okno. Podczas prowadzonych działań z Oddziału Dziecięcego ewakuowano cały personel oraz wszystkich pozorantów pacjentów, zlokalizowano i ugaszono miejsce powstania pożaru, po wcześniejszym ewakuowaniu z zagrożonego rejonu jednego z pracowników oddziału. W wyniku zdarzenia nikt nie doznał obrażeń ciała, nie wystąpiło zagrożenie życia i zdrowia wielu osób ani mienia w znacznych rozmiarach. Po zakończeniu działań PSP oraz akcji ewakuacyjnej, czynności procesowe w ramach kryminalistycznego badania miejsca zdarzenia wykonała grupa dochodzeniowo-śledcza KPP w Pleszewie, w celu ustalenia okoliczności i przyczyn zaistniałego zdarzenia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy