Reklama

Ważność bonu turystycznego ponownie przedłużona. Jest też zła wiadomość dla rodziców dzieci urodzonych w 2022 roku

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Ważność bonu turystycznego ponownie przedłużona. Jest też zła wiadomość dla rodziców dzieci urodzonych w 2022 roku - Zdjęcie główne

Przeczytaj, jak aktywować bon i wykorzystaj 500 zł na wypoczynek dziecka. | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie do końca września 2022 roku, a do 31 marca 2023 roku będzie można wykorzystać bon turystyczny. Rząd po raz kolejny przedłużył ważność świadczenia. Wykorzystaj pieniądze, zanim przepadną!

Bon turystyczny to jednorazowe świadczenie, które przysługuje (prawie) każdej rodzinie, która ma co najmniej jedno dziecko do 18. roku życia. Wartość pomocy to 500 złotych na dziecko, a w przypadku dzieci niepełnosprawnych 1000 złotych. Świadczenie należy się również tym, których opiekunowie mieszkają i pracują za granicą.

Ważną informacją jest to, iż jest ono przyznawane tylko na dzieci urodzone do końca 2021 roku, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy z programu „Rodzina 500 plus”. Oznacza to, że dzieci urodzone w roku 2022 nie otrzymają świadczenia. 

Część rodzin wciąż nie aktywowała bonu

Pierwotnie termin jego realizacji miał minąć 31 marca 2022 roku. Został jednak wydłużony do 30 września 2022 roku. Teraz, ze względu na wciąż dużą liczbę niezrealizowanych bonów, rząd postanowił ponownie wydłużyć termin o pół roku. 

Jak poinformował Andrzej Gut-Mostowy, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spotu i Turystyki, z puli 4,4 mln bonów, aktywowanych zostało już 3,5 mln, czyli blisko 80 proc. Do płatności wykorzystano 82 proc. aktywnych bonów. 

Ferie 2023. Wykorzystaj pieniądze na zimowy wypoczynek  

Osoby, które jeszcze nie aktywowały bonu, mogą to zrobić  na Platformie Usług Elektronicznych ZUS w zakładce [Ogólny]. W menu bocznym trzeba wejść w zakładkę [Polski Bon Turystyczny], a następnie [Mój bon].  Bon można aktywować w dowolnym momencie, np. na kilka dni przed planowanymi wakacjami.

Osoby, które mają pytania dotyczące bonu, mogą zadzwonić na specjalną infolinię pod numer 22 11 22 111, czynną codziennie w godzinach 7–20. Mogą też wysłać wiadomość mailową na adres: bon@zus.pl.

Jak podkreśla ZUS, osoby, które obsługują infolinię i odpisują na wiadomości, odpowiedzą  zarówno na pytania osób uprawnionych do bonu, jak i podmiotów turystycznych, które realizują płatności bonem - pensjonatów, hoteli, organizatorów wyjazdów, półkolonii, kolonii itd. 

Przypominamy raz jeszcze: ważność bonu została wydłużona do końca marca 2023 roku. Jest to więc doskonała okazja, aby świadczenie wykorzystać na zimowy wypoczynek dziecka. Bonem zapłacimy nie tylko za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne realizowane w Polsce przez przedsiębiorców oraz organizacje pożytku publicznego wpisane na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną, ale także za wypoczynek zorganizowany, np. ferie.

Aktualna lista podmiotów, w których można skorzystać z bonu jest na stronach: www.bonturystyczny.gov.plwww.pot.gov.plwww.polska.travel.

Artykuł pochodzi z portalu gostynska.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy