Reklama

Winda w ratuszu już działa. Publiczne szalety też są czynne

Opublikowano:
Autor:

Winda w ratuszu już działa. Publiczne szalety też są czynne  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Cztery miesiące trwał pierwszy etap remontu budynku ratusza. Winda już działa, są też nowe toalety - zarówno dla urzędników, jak i mieszkańców.

W pierwszym etapie remontu ratusza wykonano nadbudowę istniejącej przy budynku dobudówki po to, by zamontować tam windę. - Dźwig był w ratuszu niezbędny, by osoby niepełnosprawne, seniorzy oraz mamy z małymi dziećmi w wózkach mogli dostać się na wyższe piętra urzędu choćby po to, by złożyć wniosek lub odebrać dowód osobisty czy załatwić sprawy meldunkowe – tłumaczy Anna Bogacz, rzecznik UMiG w Pleszewie. Winda o wymiarach 110 x 140 cm zmieści maksymalnie 8 osób lub udźwignie 630 kg. 

Dzięki dobudowaniu jednego piętra w przybudówce, ratusz zyskał także nowy układ pomieszczeń sanitarnych. Dla urzędników powstały dodatkowo toalety na drugim piętrze ratusza. Pozostałe zostały wyremontowane. Zmieniły się także zlokalizowane w przybudówce szalety miejskie. Teraz będzie można korzystać z jednej publicznej toalety dostosowanej do osób niepełnosprawnych od strony głównego wejścia do ratusza. Trzeba mieć przy sobie złotówkę, ponieważ drzwi uruchamiają się automatycznie po dokonaniu opłaty. Toaleta publiczna jest czynna tak, jak dotychczas, czyli w dni powszednie w godz. 8.00-18.00, w soboty natomiast od 8.00 do 13.00.

Koszt pierwszego etapu remontu ratusza wyniósł 550 tys. zł. W następnym - buydnek urzędu ma zyskać nową elewację oraz nowy dach. Na to jednak potrzebne są duże środki finansowe, więc na razie nie wiadomo, kiedy dojdzie do realizacji tych zamierzeń.


 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE