Reklama

WOPR Gołuchów. Ratownicy świętowali

Opublikowano:
Autor:

WOPR Gołuchów. Ratownicy świętowali - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Gołuchów. Dzień Ratownika WOPR, przyjęcie nowych członków i rozpoczęcie Akademii Aktywności.

To był wyjątkowy dzień dla ratowników WOPR Gołuchów. W trakcie spotkania nad gołuchowskim jeziorem świętowano Dzień Ratownika. rozpoczęto również Akademię Aktywności - czyli szkolenie najmłodszych członków.

Wszystkich gości przywitał ratownik Dominik Kołaski.Jest mi niezmiernie miło, że mogę zabrać głos w imieniu członków Oddziału Środowiskowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Gołuchowie na czele z Panem Prezesem Kazimierzem Radomskim. Dzisiejsze spotkanie to tak naprawdę połączenie kilku wydarzeń, po pierwsze chcieliśmy, aby zaproszeni goście i społeczność lokalna uczestniczyła z nami w obchodach Dnia Ratownika Wodnego, który przypadał 29 czerwca, po drugie dzisiaj przyjmujemy do grona Małych i Młodych Ratowników 60 osób, po trzecie chcielibyśmy zaprezentować się Państwu, pokazać co robimy, aby zawiązać lub kontynuować z Państwem współpracęmówił Dominik Kołaski.

Ratownicy wodni zrzeszeni w Wodnym Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym w Gołuchowie podejmują różnego rodzaju przedsięwzięcia mające na celu promowanie akcji edukacyjnych i profilaktycznych na rzecz lokalnej społeczności w obszarze zapewnienia bezpieczeństwa na obszarach wodnych. W zeszłym roku byliśmy świadkami jak ratownicy wodni WOPR Gołuchów uratowali życie tonącego człowieka. Dzięki błyskawicznej oraz profesjonalnej akcji nie doszło do tragedii.

Spotkanie było również okazją do rozpoczęcia projektu Akademia Aktywności, który został sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020, realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Centrum Rozwoju w Pleszewie.Projektu nie udałoby się zrealizować bez pomocy i wsparcia Grażyny Kaczmarek - Prezes Stowarzyszenia Centrum Rozwoju w Pleszewie. Stowarzyszenie kierowane przez Grażynę Kaczmarek pozyskało środki finansowe na jego realizację. Projekt obejmuje zorganizowanie zajęć w ramach Klubu Małego oraz Młodego Ratownika - dzieci i młodzież będą mieli okazję doskonalić umiejętności pływackie rozszerzając je o elementy ratownictwa wodnego. W ramach projektu przygotowana zostanie również oferta dla osób w wieku 60+, którzy będą doskonalić swoje umiejętności ćwiczenia w wodzie oraz rehabilitację wielu schorzeń. W tym miejscu z pełnym przekonaniem podkreślam fakt, że sami byśmy tego nie zorganizowali wsparło nas wiele osób, instytucji i organizacji. Jesteśmy bardzo wdzięczni, bo każdy taki znak pozwala nam wierzyć, że to co robimy jest potrzebne, ma sens, ale pozwala również mieć nadzieję na to, że nie tylko my zauważamy ten problem i przy współpracy staramy się go rozwiązaćtłumaczył Dominik Kołaski.


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE