Reklama

Wyjątkowa uroczystość dla strażaków ochotników z Dobrzycy [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od kilku tygodni strażacy ochotnicy z Dobrzycy cieszą się nowym samochodem bojowym. Dziś auto zostało poświęcone i przekazane.

Długo oczekiwany pojazd w piątek, 6 maja 2022 roku, dotarł do Dobrzycy! Ochotnicy świętowali wspólnie z mieszkańcami i sympatykami jednostki. Przy remizie zorganizowano paradę wozów strażackich, pokaz pirotechniczny i sztucznych ogni.

OSP Dobrzyca z nowym wozem. Jaki to pojazd? 

Nowy samochód ratowniczo - gaśniczy na wyposażeniu posiada zbiornik wody o pojemności 4200 litrów, zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 500 litrów, autopompę o wydajności 3200 litrów na minutę. Jest zaopatrzony w sprzęt do niemal każdego rodzaju ratownictwa: technicznego, medycznego, wodnego czy wysokościowego. 

Średni samochód ratowniczy to nie jedyny nabytek jednostki w ostatnich miesiącach. Jeszcze w ubiegłym roku za 42 tys. zł udało się zakupić przyczepkę „pompową”, która będzie w głównej mierze służyła do działań związanych z zaopatrzeniem wodnym podczas pożarów.

Przekazanie nowego samochodu dla OSP Dobrzyca 

Dziś odbyło się oficjalne poświęcenie nowego wozu. Uroczystość rozpoczeła się uroczystą mszą św., której przewodniczył ksiądz kanonik Roman Kłobus - proboszcz parafii św. Tekli w Dobrzycy. 

- Dziękujemy Bogu za odwagę i poświęcenie naszych strażaków i prosimy o błogosławieństwo dla nich w trudnej i niebezpiecznej pracy - mówił ksiądz kanonik. 

O niezwykle ważnej roli jaką w lokalnej społeczności odgrywają strażacy ochotnicy mówili też zaproszeni goście. 

- To, że druhny i druhowie z OSP obok PSP ratują życie i dobytek, wspierają wiemy wszyscy. Stąd wielki szacunek i uznanie dla was. OSP to nie tylko niesienie pomocy innym, ale także bezinteresowana miłość  do bliźniego. Miłują tradycję ojców i je kultywują również w wymiarze kulturowym i kronikarskim. Cieszę się, że mogliśmy wesprzeć starania o nowe auto - mówił poseł Jan Mosiński. 

Na strażaków można liczyć zawsze, nie tylko w czasie pożarów, zdarzeń komunikacyjnych, czy innych kataklizmów.

- To wy zawsze jesteście pierwsi na miejscu zdarzenia, można na was zawsze liczyć. Przekonaliśmy się o tym w lutym. W kilka chwil byliście gotowi do pomocy naszym mieszkańcom - wspominał Maciej Wasielewski, starosta pleszewski. 

Nie zabrakło też gratulacji i życzeń. 

- Gratuluję serdecznie nowego samochodu  i życzę wszystkim strażakom, druhnom i druhom wszystkiego najlepszego i wszelkiej pomyślności - mówiła w imieniu Marleny Maląg, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Elżbieta Ostrysz. 

W podobnym tonie wypowiadał się Tomasz Ławniczak.

- Luty tego roku był weryfikatorem tego jak strażacy z Dobrzycy  i innych OSP niosą ludziom pomoc w kataklizmach. Życzę wam tylu powrotów co wyjazdów. Niech św. Florian czuwa nad wami - podkreślał poseł. 

Z kolei poseł Katarzyna Sójka podkreślała, że uroczystość przekazania i poświęcenia nowego samochodu to nie tylko święto druhów, ale wszystkich mieszkańców gminy Dobrzyca. 

- Ja jako lekarz zawsze mówię, że my i lekarze i strażacy ratując ludzkie życie musimy mieć oczywiście fach w rękach , ale również bardzo dobry sprzęt. I tak się stało - zaznaczyła. 

Podziękowania za nowe auto ratownicze dla OSP Dobrzyca 

Za wsparcie  - paralmentarzystom, radnym i przedstawicielom lokalnych firm, a także Komendantowi Powiatowemu KP PSP w Pleszewie dzięki którym do Dobrzycy trafiło nowe auto  - dziękowali miejscowi samorządowcy. 

-  Życzę wam, aby to auto służyło wam głównie do ćwiczeń, a nie do wyjazdów  - mówił Jarosław Pietrzak, burmistrz Dobrzycy. 

Podczas uroczystości nastąpiło przekazanie kroniki sporządzanej na podstawie "Pierwszej książki protokólarnej Członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrzycy 1904/1929" oraz kolejnych Ksiąg Protokólarnych i Pamiątkowych prowadzonych do czerwca 2022. 

Na ręce obecnego prezesa OSP Dobrzyca Radosława Pawlaczyka przekazał ją prezes honorowy Mieczysław Dylewski. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy