Promocja najnowszego wydawnictwa odbyła się 29 lutego 2024 roku w Muzeum Regionalnym. Wydarzeniu towarzyszył wykład prof. UAM dr. hab. Andrzeja Gulczyńskiego zatytułowany „Suchoccy - ród wielkopolski”.
- Temat nie był przypadkowy, bowiem pierwsze dwa artykuły w Roczniku to laudacje wygłoszone na cześć Hanny Suchockiej. Pierwsza miała miejsce w Poznańskim Towarzystwie Przyjaciół Nauk, a druga w murach Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza - mówił podczas wydarzenia Adam Staszak, dyrektor pleszewskiego muzeum.
Rocznik Pleszewski ukazuje się na naszym terenie od ponad dwóch dekad. W tym czasie powstało 375 artykułów napisanych przez ponad 220 autorów.
Rocznik Pleszewski 2023
Rocznik Pleszewski 2023 to ponad 200 stron podzielonych na cztery rozdziały: Miasto i Gmina Pleszew w liczbach, kalendarium, artykuły oraz odznaczeni i wyróżnieni.Nad ostatnim numerem pracował zespół redakcyjny w składzie: rzecznik prasowy UMiG Pleszew Anna Bogacz, dyrektor biblioteki Zuzanna Musielak-Rybak, pracownicy muzeum: Katarzyna Rutkowska, Witold Hajdasz i wspomniany dyrektor Adam Staszak. Projekt okładki przygotowała Anna Sobkowiak.
Nad artykułami pracowało w sumie kilkunastu autorów. W najnowszym roczniku przeczytamy m.in. o historii kościółka w Lenartowicach, wkroczeniu wojsk sowieckich w 1945 roku do Pleszewa, a także jubileuszu pracy Tadeusza Raka -Przewodniczącego Rady Nadzorczej firmy "Spomasz".
Podczas promocji najnowszego Rocznika Pleszewskiego zarówno zespół redagujący, jak i autorzy artykułów zostali uhonorowani przez zastępcę burmistrza Miasta i Gminy Pleszew Andrzeja Jędruszka, który wręczył im egzemplarze autorskie.
Rocznik Pleszewski można nabywać w Muzeum Regionalnym w Pleszewie w cenie 20 złotych.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.