Reklama

Reklama

Zmarła 37-latka zakażona koronawirusem. Wykryto kolejne przypadki w Polsce

Opublikowano: ndz, 22 mar 2020 09:09
Autor:

Zmarła 37-latka zakażona koronawirusem. Wykryto kolejne przypadki w Polsce - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Koronawirus. W szpitalu w Poznaniu zmarła 37-letnia kobieta, która trafiła tam w stanie ciężkim. Badania laboratoryjne potwierdziły u niej wcześniej zakażenie koronawirusem. Jak informują służby kobieta miała jednak choroby współistniejące.

 

37-letnia kobieta z powiatu kaliskiego, zakażona koronawirusem, była wcześniej pacjentką Wojewódzkiego Specjalistycznego ZZOZ Chorób Płuc i Gruźlicy Wolica koło Kalisza. Po wczorajszym zebraniu sztabu kryzysowego i decyzji Inspekcji Sanitarnej szpital został zamknięty do odwołania.

Kobieta w stanie ciężkim trafiła do szpitala w Poznaniu. Niestety zmarła. 

- Dziś rano w szpitalu jednoimiennym w Poznaniu zmarła 37-letnia kobieta, która trafiła do szpitala w stanie ciężkim ze współistniejącymi chorobami. Pacjentka została przetransportowana ze szpitala w Wolicy k. Kalisza. Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem. Czekamy na diagnozę lekarzy co do przyczyn śmierci - informuje Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu

W sumie w całej Polsce wykryto 11 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. śląskiego, po 2 osoby z woj. pomorskiego i zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i podkarpackiego.

Liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi obecnie w Polsce 547.

[AKTUALIZACJA, 22 MARCA, GODZ. 11.20]

- Zgodnie z diagnozą lekarzy, powodem śmierci zmarłej dziś 37-letniej pacjentki z Poznania było zakażenie koronawirusem i choroby, które pojawiły się w następstwie zakażenia. Pacjentka była w stanie ciężkim i miała inne współistniejące schorzenia - informuje Ministerstwo Zdrowia.

Tym samym liczba osób zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem wzrosła do 6.

Dziś dyrekcja szpitala w Wolicy, w którym przebywała wcześniej zmarła pacjentka, zorganizowała konferencję, podczas której dyrektor placówki twierdził, że przed personelem rodzina pacjentki zataiła, że kobieta miała wcześniej kontakt z osobami z zagranicy. - Apeluję, by hasło „Polaku, nie kłam medyka” stało się hasłem przewodnim – mówił Sławomir Wysocki, dyrektor szpitala. Placówka po wszystkim musiała zostać zamknięta, wiele osób objętych zostało kwarantanną, przeprowadzone będą także badania na obecność koronawirusa. 

[AKTUALIZACJA, 14.00]

- Trwa transport kolejnej partii sprzętu ochronnego dla lekarzy. Dziś, przy wydatnej pomocy żołnierzy 12 Brygady WOT, okulary ochronne, kombinezony, maski i ochraniacze wraz z płynami do dezynfekcji zostaną przekazane do szpitala położniczo-ginekologicznego przy ul. Polnej w Poznaniu oraz szpitala w Wolicy k. Kalisza.Koordynatorem akcji jest Centrum Zarządzania  Kryzysowego Wojewody, które pozyskuje sprzęt z Agencji Rezerw Materiałowych - informuje Tomasz Stube, rzecznik wojewody.

[AKTUALIZACJA, GODZ. 17.55]

- Mamy 64 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - informuje Ministerstwo Zdrowia.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 10 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. wielkopolskiego, 5 osób z woj.śląskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. lubuskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i warmińsko-mazurskiego.

6 nowych zakażeń w Wielkopolsce. Wśród nich osoba z pow. jarocińskiego

- Badania laboratoryjne potwierdziły dodatnie wyniki u kolejnych 6 osób z Wielkopolski - przyznają władze wojewody wielkopolskiego.

Pierwszy nowy przypadek to młoda kobieta z powiatu poznańskiego, która w stanie dobrym przebywa w kwarantannie domowej. Miała kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Kolejny to młody mężczyzna z powiatu poznańskiego, w stanie dobrym jest na kwarantannie domowej. Miał kontakt z osobą zakażoną. Trzecią osobą jest starszy mężczyzna z powiatu poznańskiego. Jego stan jest dobry, przebywa w kwarantannie domowej. Miał kontakt z osobą zakażoną. Kolejna osoba to mężczyzna w średnim wieku z powiatu poznańskiego, w stanie dobrym przebywa w kwarantannie domowej. Wrócił z zagranicy, gdzie doszło prawdopodobnie do zakażenia. Piąty przypadek to kobieta w średnim wieku z powiatu jarocińskiego. Jej stan jest dobry, leży w poznańskim szpitalu przy ul. Szwajcarskiej. Miała kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Ostatni szósty przypadek to mężczyzna w podeszłym wieku z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Jego stan jest dobry, leży w poznańskim szpitalu przy ul. Szwajcarskiej. Miał kontakt z osobą zakażoną.

W Wielkopolsce jest łącznie 36 osób zakażonych koronawirusem. Dwie osoby zmarły.


W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi obecnie 627. Siedem osób zmarło. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +2 / -3

    Eve

    Szpital w Wolicy podał, że kobieta zataiła informację o tym, że miała kontakt z kuzynem z Włoch.... co Ci ludzie w głowach mają

  • 2 lata temu | ocena +2 / -1

    Aga3555;(

    Szkoły powinny być zamknięte do końca roku.Niech się uczą online.W tym momencie ważne jest dobro kraju.