Reklama

Zmiany w pleszewskiej komunikacji [NOWY ROZKŁAD JAZDY]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Z początkiem stycznia na trasie miejskiej komunikacji w Pleszewie pojawiły się trzy nowe przystanki. To nie wszystko.

Miejska komunikacja w Pleszewie działa od kwietnia 2021

Przypomnijmy: miejskie minibusy jeżdżą po Pleszewie od 1 kwietnia 2021. Przewoźnikiem jest miejska spółka - Przedsiębiorstwo Komunalne. Pomoc na sfinansowanie całego przedsięwzięcia Pleszew pozyskał w ramach rządowego dofinasowania - z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. To 3 zł do każdego wozokilometra. Autobusy posiadają ok. 10 miejsc siedzących oraz 30 stojących. Inwestycja kosztowała ok. 800 tys. zł, a linie są dwie: PL1 i PL2.

Ile osób korzysta z miejskiej komunikacji w Pleszewie?

Według danych urzędu, średnio z minibusów korzysta kilka tysięcy osób – w okresie przedwakacyjnym liczba ta wahała się od ok. 2 tys. (w kwietniu) do ponad 4 tys. (w czerwcu). W październiku 2021 z busów korzystało 4.700 osób.

- To pokazuje – a mieliśmy w końcu czas pandemii i różne ograniczenia – że taki transport jest potrzeby. Mamy zresztą masę pozytywnych sygnałów od seniorów czy młodzieży – którzy z transportu korzystają. Obecnie mankamentem jest fakt, że nie korzystają z tego jeszcze mieszkańcy wsi – i to chcemy w przyszłości zmienić, to nasz priorytet. Widzimy, że to się przyjęło – i sam nie potrafię sobie dziś wyobrazić, żeby ta komunikacja nie funkcjonowała. Zaś odnosząc się do kwestii ekonomicznej: jeśli ktokolwiek twierdzi, że na komunikacji miejskiej można zarabiać – jest w błędzie. W żadnym mieście komunikacja publiczna nie jest dochodowa - mówił już w dużym wywiadzie dla papierowego wydania "Życia Pleszewa" burmistrz Arkadiusz Ptak.

Zmiany w miejskiej komunikacji w Pleszewie od 1 stycznia 2022

Jak przypominają władze miasta, od stycznia są zmiany w rozkładzie jazdy linii PL1 i PL2. O zapowiadanych zmianach pisaliśmy już na naszych łamach.

Przypomnijmy: na trasie przejazdu pojawiły się nowe przystanki: 

  • na ulicy Piaski (obok Domu Brata Alberta),
  • na skrzyżowaniu ulicy Polnej i Wschodniej (obok nowej siedziby Przedsiębiorstwa Komunalnego),
  • na ulicy Chopina.
- W chwili obecnej trasa linii PL1 biegnie w kierunku Zielonej Łąki następnie szpitala i centrum. Autobus z ulicy Gdańskiej pojedzie prosto w ulicę Wieniawskiego następnie poprzez ulicę Chopina i Moniuszki wróci na ulicę Marszewską.  Autobus nie będzie się już zatrzymywał na ulicy Niepodległości, gdyż jedzie prosto ulicą Kaliską do końca wjeżdżając na drogę krajową nr 11, następnie ulicę Wschodnią, Piaski i wjeżdża na Cmentarz Komunalny. Autobus linii PL 2 wyjeżdżając z Cmentarza Komunalnego kieruje się w stronę ulicy Piaski następnie Wschodniej i analogicznie jak w przypadku trasy PL 1 jedzie drogą krajową a następnie ulicą Kaliską do centrum. Na ulicy Marszewskiej zatrzymuje się na przystanku przy blokach a następnie jedzie ulicą Moniuszki, Chopina i Gdańską w kierunku szpitala, osiedla Reja, Osiedla Mieszka I, Osiedla Wojska Polskiego i Zielonej Łąki do Cmentarza Komunalnego - opisują władze Pleszewa.

To nie koniec - od stycznia zmienia się również taryfa opłat.

- Bilet jednorazowy zarówno ulgowy jak i normalny będzie obowiązywał przez 60 minut - przypominają urzędnicy

PEŁNY NOWY ROZKŁAD ZNAJDZIECIE W GALERII

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy