Reklama

DJI Mini 2 – najlepszy dron na początek

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: zdjęcie partnera

DJI Mini 2 – najlepszy dron na początek - Zdjęcie główne

foto zdjęcie partnera

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Artykuł partnera Szukasz drona, dzięki któremu zaczniesz swoją przygodę z lataniem? Potrzebujesz sprzętu, który będzie nie tylko łatwy w obsłudze i kompaktowy, ale jednocześnie wykona zdjęcia i filmy w doskonałej jakości? Seria DJI Mavic Mini to urządzenia, które charakteryzują się świetnym stosunkiem jakości do ceny. Nic dziwnego, że gdy na rynku pojawił się nowy DJI Mavic Mini 2 od razu zdobył popularność wśród użytkowników. Sprawdź, dlaczego!

DJI Mini 2 – czym się wyróżnia?

DJI Mavic Mini 2, podobnie jak poprzednik, DJI Mavic Mini, waży 249 gramów. Niewielka waga pozwala korzystać z urządzenia bez posiadania dodatkowych uprawnień. Wybierając drona DJI Mini 2, nie trzeba zdawać egzaminu m.in. z bezpieczeństwa lotniczego, wystarczy zarejestrować swój sprzęt na stronie Urzędu Lotnictwa Cywilnego). To nie znaczy oczywiście, że można korzystać z drona bez ograniczeń, ignorując przepisy prawa (w myśl zasady Ingorantia legis non excusat, czyli nieznajomość prawa nie jest usprawiedliwieniem).

W przypadku DJI Mini 2 niewielka waga idzie w parze ze świetną jakością. Dron umożliwia nagrywanie w technologii 4K (czego brakowało jego poprzednikowi, czyli DJI Mini). Nie zmieniła się za to matryca CMOS (wciąż jest to 1/2,3”) oraz rozdzielczość zdjęć (12 megapikseli). Nowością jest możliwość włączenia trybu zdjęć panoramicznych. Urządzenie zostało wyposażone w trójosiowy gimbal, który pozwala niwelować drgania w trzech osiach. Zaletą urządzenia jest długi czas lotu (według producenta do 31 minut, trzeba jednak wziąć pod uwagę, że czas ten znacząco się skraca w przypadku mniej sprzyjających warunków atmosferycznych).

DJI Mini 2 to także zasięg transmisji nawet do 6 kilometrów. Obudowa została wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego w kolorze szarym. Dronem steruje się za pomocą intuicyjnej aplikacji DJI Fly zawierającej wiele przydatnych funkcji m.in. automatyczny start czy RTH (Return to Home). Aplikacja posiada także gotowe szablony do edycji filmów. Dzięki temu przygotowanym materiałem można błyskawicznie podzielić się w mediach społecznościowych.

DJI Mini 2 – dla kogo?

Drony z serii DJI Mini to rozwiązanie dla osób, które nie mają jeszcze doświadczenia w obsłudze bezzałogowych statków powietrznych. Dzięki niewielkim rozmiarom i łatwej aplikacji doskonale nadają się do celów rekreacyjnych.

DJI Mini to urządzenie, które mieści się w rozpostartej dłoni, a po złożeniu w nieco bardziej obszernej kieszeni. Ale producent zadbał o to, aby użytkowanie drona było jak najwygodniejsze. Na rynku można znaleźć specjalne torby transportowe pozwalające przechowywać i transportować sprzęt w warunkach, które nie narażają urządzenia na uszkodzenia mechaniczne. DJI Mini 2 świetnie sprawdzi się do codziennego latania w sprzyjających warunkach i świetle dziennym. To dobre rozwiązanie dla osób, które często podróżują i chcą mieć pamiątkę z wakacji w postaci filmu lub zdjęć z lotu ptaka.

Chcesz zdobyć uprawnienia na drona UAVO i robić jeszcze lepsze filmy? Myślisz o wykorzystaniu drona do celów profesjonalnych? Zapisz się na kurs obsługi drona, po którego ukończeniu otrzymasz świadectwo kwalifikacji operatora bezzałogowego statku powietrznego wydawane przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Masz pytania? Napisz e-mail: [email protected], zadzwoń do instruktorów IRONSKY (instruktor Kuba 663 944 151, instruktor Darek 519 410 610) lub skontaktuj się z Centrum Szkoleniowym IRONSKY za pośrednictwem mediów społecznościowych: https://www.facebook.com/ironskypl/

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE