Ubezpieczenie od utraty pracy: możesz zyskać nawet milion

Materiał promocyjny

Opublikowano:
Autor:

Ubezpieczenie od utraty pracy: możesz zyskać nawet milion - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Artykuł partnera Polisa od utraty pracy to świadczenie, które ubezpieczona osoba otrzymuje od banku albo towarzystwa ubezpieczeniowego, jeśli straci pracę. Ma ono pomóc zachować płynność finansową i dalej regularnie spłacać zobowiązania. Kto powinien rozważyć zakup takiej polisy i czy jest to rozwiązanie, które rzeczywiście zabezpiecza przed wpadnięciem w długi po zwolnieniu? Analizujemy.

Czym jest polisa od utraty pracy?

Ubezpieczenie od utraty pracy to forma zabezpieczenia finansowego oferowanego przez bank lub towarzystwo ubezpieczeniowe. Zwykle propozycję dokupienia takiej polisy otrzymują klienci banku, którzy starają się o kredyt. Wykupione ubezpieczenie jest bowiem realnym wsparciem finansowym, dzięki któremu można spłacać bieżące zobowiązania, ale również utrzymać siebie i rodzinę. Dzięki temu masz czas na znalezienie nowej pracy, nie musisz pożyczać pieniędzy od znajomych itp.

Warto wiedzieć, że polisa od utraty pracy nie jest tym samym, co polisa od niezdolności do pracy. To dwa różne ubezpieczenia, które czasem mogą występować w ramach jednego rozszerzenia. Pomoc na wypadek utraty pracy jest doraźna i krótkotrwała, zaś jeśli osoba ubezpieczona utraci możliwość wykonywania pracy na stałe, wówczas otrzyma pomoc długoterminową.

Ile kosztuje polisa od utraty pracy?

Ubezpieczenie od utraty pracy oferuje kilka banków, będących pośrednikami ubezpieczyciela. Wysokość składki zależy od tego, jak wysoki kredyt zaciągasz – im wyższy, tym większe odszkodowanie dostaniesz. Duża suma gwarantowana ubezpieczenia przekłada się na wyższą składkę. Jeśli brany przez ciebie kredyt jest niewysoki, składka może oscylować w okolicach 20-30 złotych.

Kiedy można starać się o  odszkodowanie z tytułu takiej polisy?

Ubezpieczenie od utraty pracy pozwoli ci utrzymać ciągłość finansową w przypadku:

  • rozwiązania stosunku pracy, 
  • ogłoszenia upadłości przedsiębiorstwa,
  • zaprzestania prowadzenia działalności gospodarczej przez pracodawcę i wyrejestrowania przedsiębiorstwa z właściwego rejestru,
  • zaprzestania prowadzenia działalności gospodarczej i jej wyrejestrowania z odpowiedniej ewidencji.

Jakie korzyści daje wykupienie polisy od utraty pracy?

Wyobraź sobie, że bierzesz kredyt na generalny remont domu albo zakup nieruchomości i w niedługim czasie tracisz pracę. A zobowiązania, których raty często wynoszą tysiące złotych, musisz przecież spłacać, niezależnie od tego czy pracujesz czy nie. Gdy tracisz źródło dochodu, sytuacja staje się napięta, zaczynasz szukać oszczędności i pożyczać pieniądze od znajomych, choć nie wiesz kiedy będziesz mógł oddać. Taka sytuacja nie musi mieć miejsca – zabezpieczeniem jest właśnie ubezpieczenie na wypadek utraty pracy. Jakie daje ci korzyści?

  • Jest to realna pomoc finansową na spłacanie zobowiązań.
  • Te pieniądze możesz przeznaczyć na utrzymanie siebie i rodziny na dotychczasowym poziomie.
  • Masz spokój psychiczny i bez stresu możesz poszukać pracy zgodnej ze swoimi kwalifikacjami czy doświadczeniem – nie musisz brać pierwszej lepszej, żeby spłacić zobowiązania.

Kiedy polisa od utraty pracy nie zadziała?

Choć ubezpieczenie od utraty pracy ma chronić cię przed finansowymi skutkami pozostawania bez zatrudnienia, nie w każdym przypadku działa. Nie otrzymasz świadczenia w następujących sytuacjach, gdy:

  • to ty złożyłeś wypowiedzenie umowy,
  • zostałeś zwolniony dyscyplinarnie,
  • w firmie zostały zapowiedziane grupowe zwolnienia,
  • do 6 miesięcy przed podpisaniem umowy, zostało wydane postanowienie sądu o ogłoszeniu upadłości pracodawcy.
Jeśli więc lubisz zmieniać często pracę, polisa od utraty zatrudnienia może być ci niepotrzebna.

Polisa od utraty pracy a polisa na życie – czy warto zabezpieczyć się podwójnie?

Polisa na życie w swojej standardowej ofercie zabezpiecza bliskich na wypadek śmierci ubezpieczonego. Ubezpieczyciel może też wypłacić odszkodowanie w przypadku uszczerbku na zdrowiu czy niezbędnego leczenia szpitalnego. Zakres ochrony jest natomiast ograniczony i nie obejmuje wszystkich kryzysowych sytuacji, które mogą zdarzyć się w życiu. Oznacza to, że jeśli stracisz pracę – nie otrzymasz odszkodowania z tytułu polisy na życie.

Jeśli chcesz mieć pewność, że w razie niezdolności do pracy albo tymczasowego pozostawania bez pracy nie zostaniesz bez środków do życia, możesz dokupić sobie polisę od utraty pracy. Choć zwykle jest ona proponowana przy kredytach, można ją wykupić również indywidualnie. Czy warto? Spokój jest wart każdej ceny, a taka polisa daje ci gwarancję, że w razie utraty pracy będziesz mieć pieniądze na życie i spłacenie zobowiązań. Jest to więc idealny sposób, aby nie wpaść w długi albo nie szukać pomocy w niesprawdzonych firmach pożyczkowych.

Polisa od utraty pracy – sensowne zabezpieczenie czy niepotrzebny wymysł? W niestabilnych czasach dobrze jest dodatkowo się zabezpieczać – szczególnie mając zobowiązania, takie jak wysoki kredyt. Polisa od utraty pracy to gwarancja, że nie zostaniesz bez środków do życia. Dzięki niej spłacisz raty i utrzymasz rodzinę, aż do momentu znalezienia nowej pracy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE