Reklama

17 lat Polski w Unii Europejskiej. Tak świętowano w Pleszewie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

17 lat Polski w Unii Europejskiej. Tak świętowano w Pleszewie - Zdjęcie główne

17 lat temu Polska weszła do Unii Europejskiej. Tak świętowano to wydarzenie w Pleszewie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Historia Pleszew. Dziś - 1 maja - przypada 17. rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej. W 2004 roku na pleszewskim Rynku, z udziałem burmistrza oraz młodzieży ze szkolnych klubów europejskich, odbyła się uroczystość wciągnięcia na maszt flagi Unii Europejskiej.

Dokładnie 17 lat temu – 1 maja 2004 roku – Polska przystąpiła do Unii Europejskiej. Wcześniej - w 2003 roku - Polska podpisała traktat akcesyjny w Atenach, który stanowił podstawę prawną przystąpienia naszego kraju do Unii Europejskiej.

W roku 2003 odbyło się również referendum, w którym Polacy opowiadali się - czy są "za" czy "przeciw" wejściu do Unii Europejskiej.

Pleszew. Wejście Polski do Unii Europejskiej. Jak głosowano w Pleszewie?

Jak wyglądało głosowanie w referendum w Pleszewie? Referendum w sprawie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej odbywało się przez dwa dni - zorganizowano je 7 i 8 czerwca 2003 roku. 

Na terenie Miasta i Gminy Pleszew frekwencja wyniosła 57,79%. Głosujących na TAK było 79,56%. Rok później - 1 maja 2004 roku - w Pleszewie odbyły się uroczystości, podczas którch świętowano akces Polski do Unii Europejskiej. 

Pleszew. Wejście Polski do Unii Europejskiej. Tak było w mieście

W Rynku w Pleszewie, z udziałem burmistrza oraz młodzieży ze szkolnych klubów europejskich odbyła się w roku 2004 uroczystość wciągnięcia na maszt flagi Unii Europejskiej. Nie zabrakło również uroczystości z udziałem ówczesnych władz starostwa powiatowego.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy