Reklama

To niewiarygodne. Zakonnice budują drugi dom dla chłopców. Wkrótce otwarcie!

Opublikowano: czw, 9 wrz 2021 08:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kobieta i dziecko Trwa budowa drugiego Domu Chłopaków w Broniszewicach. Prace są już na ostatniej prostej. Otwarcie zaplanowano na 18 września.

Budowa ruszyła w marcu.

- To jest ten dzień, na który bardzo czekałyśmy. Udało się przebrnąć przez wszystkie umowy, terminy i wreszcie coś się tutaj dzieje - opowiadały siostry.

Budowa drugiego Domu Chłopaków w całości finansowana jest przez sponsora, który nie chce ujawnić swojej tożsamości. Darczyńca zgłosił się do sióstr we wrześniu ubiegłego roku. W styczniu dominikanki odebrały pozwolenie na budowę, a dwa miesiące później prace ruszyły

Dom Chłopaków w Broniszewicach 

Budowa drugiego Domu Chłopaków w Broniszewicach zmierza powoli ku końcowi.

Zmierzamy ku końcowi wykończenia wnętrz, ale nie ku końcowi wykończenia nas. To jest najlepsze! Widzę już każdą szafkę, każdy mebel w domu i czekamy na dalsze postępy prac - mówi  siostra Tymoteusza z Domu Chłopaków w Broniszewicach

W najbliższych dniach zamontowana zostanie kuchnia, na ścianach zostaną położone tapety.

Dom Chłopaków w Broniszewicach. Otwracie 

Siostry Dominikanki planują otwarcie drugiego Domu Chłopaków w Broniszewicach 18 września. 

Przypomnijmy, że siostry mają pod opieką ponad 50 chłopców w różnym wieku i z różnym stopniem niepełnosprawności intelektualnej oraz fizycznej.

We wrześniu 2018 r. po 22 miesiącach budowy dominikanki oficjalnie otworzyły nowy Dom Chłopaków dla swoich podopiecznych.

Przedsięwzięcie udało się sfinansować dzięki dobroczyńcom z całego świata. Siostry zadbały również o otoczenie domu (gospodarstwo dla zwierząt, wyremontowana szkoła dla Chłopców, elektryka, ogrodzenia, warsztaty terapii zajęciowej). 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy