Reklama

Emilia zdobyła Grand Prix pierwszego Pleszewskiego Konkursu Fletowego [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Emilia Wojtowicz z Brzegu zwyciężyła w Pleszewskim Konkursie Fletowym zorganizowanym przez Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. Wojciecha Kilara w Pleszewie. Podczas tego ogólnopolskiego wydarzenia na scenie wystąpiło w sumie 58 niezwykle uzdolnionych uczniów. Zachwycał poziom imprezy, ale także jej organizacja.

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia zorganizowała Pleszewski Konkurs Fletowy

Impreza, która trwała przez całą sobotę, ściągnęła do Pleszewa aż 58 uczniów z 27 szkół muzycznych z całej Polski. 

- Było nam bardzo miło gościć wszystkich - uczniów z tylu miast, którzy przyjechali do Pleszewa. Frekwencja bardzo dobrze rokuje na przyszłość, będziemy starali się organizować ten konkurs cyklicznie - komentował Sławomir Moch, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Wojciecha Kilara w Pleszewie.

Dyrektor PSM podkreślał przy tym rolę osób, które zaangażowały się w organizację tej niezwykłej imprezy: uczniów oraz pracowników. Dziękował także sponsorom i partnerom wydarzenia.

W sposób szczególny wyróżnił Marię Garsztkę, nauczycielkę pleszewskiej PSM, która dbała o każdy szczegół przy organizacji Pleszewskiego Konkursu Fletowego.

Swojego uznania nie kryło również jury konkursu w składzie: Dorota Karaniewicz-Biedny (przewodnicząca), Zuzanna Borowiecka oraz Izabela Lewek.

- Udział tylu uczestników z różnych szkół pokazuje skalę konkursu. Maria Garsztka przygotowała go perfekcyjnie, to prawidzwy zaszczyt gościć tutaj, zazdrościmy ponadto tak pięknej szkoły - komentowała z uśmiechem przewodnicząca Dorota Karaniewicz-Biedny.

Rywalizacja przeprowadzona był w trzech blokach (grupach): Grupa I  - Klasa I i II cykl 6-letni, Klasa I cykl 4 – letni, Grupa II  - Klasa III i IV cykl 6 – letni, Klasa II i III cykl 4 – letni, Grupa III - Klasa V i VI cykl 6 – letni, Klasa IV cykl 4 – letni. Repertuar był dowolny.

Podczas imprezy w każdej z grup przyznawano wyróżnienia oraz miejsca na podium. Jak podkreślał jednak na koniec dyrektor PSM w Pleszewie, na uznanie zasługują de facto wszyscy.

- Moim zdaniem wszyscy jesteście wygrani, ponieważ reprezentujecie swoje szkoły. A do reprezentacji szkoły - wybiera się najlepszych - podkreślał Sławomir Moch.

Pleszewski Konkurs Fletowy - wyniki

OTO ZWYCIĘZCY POSZCZEGÓLNYCH GRUP W PLESZEWSKIM KONKURSIE FLETOWYM:

Grupa 1 - Nadia Kmieciak z PSM I st . im . ks . dra Józefa Surzyńskiego w Kościanie

Grupa 2 - Kinga Maniak z PSM I st . w Oleśnie

Grupa 3 - Emilia Wojtowicz z PSM I st . im . Józefa Elsnera w Brzegu

Uczennice PSM w Pleszewie wśród laureatów

Wśród laureatów Pleszewskiego Konkursu Fletowego znalazły się także flecistki z naszej szkoły. Oto one:

  • Lena Kuczkowska - II miejsce (3 grupa)
  • Aleksandra Bilińska - wyróżnienie I st. (1 grupa)
  • Marta Malińska - wyróżnienie II st. (1 grupa).
Akompaniowała Maria Rutkowska.

Grand Prix Pleszewskiego Konkursu Fletowego trafiło do Emilii Wojtowicz

Po poznaniu zwycięzców poszczególnych grup, przyszedł czas na wręczenie nagrody głównej - Grand Prix.

Najwyższą punktację podczas Pleszewskiego Konkursu Fletowego zdobyła Emilia Wojtowicz z PSM I st . im . Józefa Elsnera w Brzegu

Emilia wykonała wcześniej następujący program: Gerard Meunier - Vivaldi oraz Hanry Mancini - Moon River. Jej nauczycielem jest Małgorzata Matuszczak a akompaniatorem Marta Sowa – Maras.

Emilia Wojtowicz nagrodę odebrała z rąk dyrektora Zajezdni Kultury Przemysława Marciniaka, zwyciężczyni gratulował również obecny na imprezie wicestarosta Damian Szwedziak.

Patronat medialny nad Pleszewskim Konkursem Fletowym sprawowało "Życie Pleszewa".

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ Z PODSUMOWANIA I WRĘCZENIA NAGRÓD

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy