Reklama

Jubileusz Gołuchowskiego Centrum Kultury „Zamek” [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura 10 - lecie powstania świętowało Gołuchowskie Centrum Kultury „Zamek”. Z tej okazji organizatorzy zaprosili zebranych w „Kasztanowym Dworze” gości w niezwykłą sentymentalną muzyczną podróż.

Wszystko zaczęło się 28 lutego 2012 roku, to właśnie wtedy rada gminy Gołuchów podjęła uchwałę powołującą do życia Gołuchowskie Centrum Kultury „Zamek". Dyrektorem powstałej instytucji mianowano Patrycję Walerowicz-Wojtkowiak, która szefuje tej instytucji do dziś. 

Przez dekadę Gołuchowski Ośrodek Kultury „Zamek”  nie próżnował. Ma na swoim koncie wiele imprez i wydarzeń. Wystarczy tutaj wspomnieć chociażby Święto Polskiej Niezapominajki, kiermasz bożonarodzeniowy, koncerty noworoczne, warsztaty taneczne i teatralne, zajęcia kreatywne czy naukę rysunku.

Gołuchowskie Centrum Kultury może się pochwalić sporym dorobkiem wydawniczym. Ma na swoim koncie publikację 7 pozycji popularnonaukowych czy akcję promocyjną „Przyjeżdżajcie do Gołuchowa”. Pod skrzydłami placówki swoją działalność rozwinęła grupa GołBREAK. GCK opiekuje się również Zespołem Pieśni i Tańca „Żychlinioki”. 

Jubileusz GCK Zamek. Muzyczny prezent

Jubileusz GCK „Zamek” zgromadził w „Kasztanowuym Dworze” przyjaciół, sympatyków, przedstawicieli władz samorządowych, a także instytucji i organizacji współpracujących z GCK. 

Patrycja Walerowicz –Wojtkowiak wspólnie Witoldem Pelką konferansjerem, satyrykiem i tekściarzem  zaprosili zebranych w sentymentalną muzyczną podróż. Dla każdej grupy zaproszonych gości przygotowali wspólnie z kwartetem muzycznym AQuartet prezent w postaci piosenki.

Nie zabrakło akcentu warsztatowego. Ochotnicy pod okiem Piotra Jankowskiego, instruktora z CalisaART, rysowali piękne róże. Z powstałych w ten sposób prac, stworzono jedyną w swoim rodzaju wystawę. 

Symbolicznym  wydarzeniem wieczoru było podpisanie oficjalnego porozumienia o współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Sztuki – Kunstfreunde Erkner e.V, instytucją z niemieckiej gminy partnerskiej. 

Jubileusz GCK Zamek. Życzenia 

Nie zabrakło życzeń i gratulacji od zaproszonych gości, a także urodzinowego tortu.  

- Gratuluję realizacji ciekawych projektów z zakresu krzewienia kultury regionu. Organizowane cyklicznie imprezy, jak chociażby jarmark bożonarodzeniowy czy dożynki gminne, na stałe wpisały się w naszą przestrzeń społeczną i cieszą się zainteresowaniem nie tylko mieszkańców gminy. Niech ten jubileusz będzie podwodem do satysfakcji i bodźcem do dalszego działania. Życzę, aby Centrum Kultury pozostawało miejscem magicznym, przyjaznym oraz inspirującym – mówił wójt Gołuchowa Marek Zdunek.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy