reklama

Lirycznie, literacko i świątecznie w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie

Opublikowano:
Autor:

Lirycznie, literacko i świątecznie w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
30
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
KulturaLirycznie, literacko i świątecznie zrobiło się w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie. Wszystko za sprawą koncertu z literackim akcentem. Na scenie wystąpiła Basia Stępniak-Wilk.
reklama

To było wyjątkowe wydarzenie. W niedzielę - 22 grudnia w Gołuchowie odbył się liryczno-świąteczny koncert z literackim akcentem. W Muzeum Leśnictwa-Parowozowni wystąpiła Basia Stępniak-Wilk z zespołem. Wraz z artystką na scenie pojawili się: Tomasz Białowolski – piano; Paweł Solecki – fagot, melodica, EWI; Miłosz Wilk – wibrafon, perkusjonalia.
 

 - Usłyszeliśmy piosenki liryczne, kabaretowe, mądre i zabawne, prezentowane na co dzień w krakowskich piwnicach artystycznych, ale też goszczące na scenach całej Polski. Nie zabrakło autorskich utworów świątecznych, zimowych z płyty „Piosnek krzynkę pod choinkę” - informuje Anna Błaszczyk, rzecznik prasowa OKL w Gołuchowie. 

Z czytelnikami spotkała się Róża Kąsinowska, autorka książki „Gołuchów. Rezydencja magnacka w świetle źródeł". Warto dodać, że Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie otrzymał wyróżnienie za tę publikację w 32. Ogólnopolskim Przeglądzie Książki Krajoznawczej i Turystycznej.

reklama

 - Dziękujemy pani Stefani Michockiej, która przyczyniła się do powstania i wydania książki, za podzielenie się pięknymi wspomnieniami. Za miłe słowa ujęte w listach okolicznościowych dziękujemy pani Róży Kąsinowskiej oraz Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi - podkreślają przedstawiciele OKL. 

Książka „Gołuchów. Rezydencja magnacka w świetle źródeł" - autorstwa Róży Kąsinowskiej - ma charakter naukowy. Jednak publikację docenili także turyści, bowiem zawiera wiele cennych faktów dotyczących historycznych miejsc i obiektów. Po raz pierwszy została wydana w 1993 roku, w setną rocznicę ustanowienia przez Izabelę z Czartoryskich Działyńską Ordynacji Gołuchowskiej. Drugie wydanie z 2006 roku zostało poszerzone i wzbogacone o kolejne treści. Następne wznowienia publikacji miały miejsce w latach: 2011, 2018, 2024. Były podyktowane dużym zainteresowaniem odbiorców.

reklama

Wznowienie druku, w 2024 roku, również nie jest przypadkowe. Nawiązuje do ważnych wydarzeń. Łączy się z jubileuszem 100-lecia Lasów Państwowych. Świętujemy także 50 lat mecenatu Lasów Państwowych nad założeniem rezydencjalnym w Gołuchowie

 

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo