Reklama

Magdalena Sobczak otrzymała stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Marszałek Marek Woźniak wręczył nagrody oraz stypendia ludziom kultury. Wyróżnienia te trafiły do rąk zarówno artystów, jak i osób upowszechniających oraz chroniących kulturę w całej Wielkopolsce. W tym zaszczytnym gronie znalazła się Magdalena Sobczak z Grodziska.

Doroczne nagrody Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury przyznawane są od 2003 roku. W gronie wyróżnionych w latach ubiegłych znaleźli się m.in. Krystyna Feldman, Małgorzata Musierowicz, Krzysztof „Grabaż” Grabowski czy Lech Raczak, a także Muzeum – Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera w Puszczykowie oraz Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus. Stypendia po raz pierwszy przyznano w 2005 roku. Stypendystami Marszałka byli między innymi śpiewaczka Marta Wryk, pianista Jacek Kortus, reportażysta Filip Springer czy członkini zespołu Dagadana - Dagmara Gregorowicz.

- Spotykamy się co roku po to, żeby uhonorować osoby zasłużone w kulturze i zauważyć oraz wspomóc tych, którzy mają na nią pomysł. Tych propozycji – od wydania płyty, książki po stworzenie dzieła artystycznego - było tak wiele, że w zasadzie każda aktywność kulturalna pojawiała się wśród naszych stypendystów. To dowód na to, że kultura w Wielkopolsce ma wielu pasjonatów, aktywnych uczestników, wielu utalentowanych ludzi. Co jest szczególnie ważne z perspektywy Samorządu Województwa, nie zawsze te osoby prowadzą swoje aktywności w stolicy Wielkopolski. To dla nich większe wyzwanie, ponieważ często brakuje im bezpośredniego kontaktu ze najbogatszym środowiskiem kultury. Dlatego chcemy je także zauważać – mówił Marek Woźniak.

W trakcie gali przyznano 8 nagród w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury oraz 48 stypendiów. 

Nagrody i stypendia są ważną formę mecenatu Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz promocji najciekawszych działań kulturalnych w regionie. W tym roku przeznaczono 350 tys. złotych dla stypendystów i 120 tys. złotych dla laureatów nagród za 2021 rok.

W gronie stypendystów znalazła się Magdalena Sobczak  z Grodziska -  z wykształcenia architekt krajobrazu, z zamiłowania fotograf i filmowiec. 

Magda jest absolwentką Wielkopolskiej Szkoły Fotografii w Poznaniu. Stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zdobywczynią pierwszego miejsca w kategorii Polska na 8. Festiwalu Podróżniczym „Śladami Marzeń”. Autorką projektów fotograficznych i podróżniczych, m.in. „Polska moje podwórko”. Współpracowała między innymi z portalem jarocinska.pl. 

Realizuje projekty fotograficzne i reporterskie dotyczące życia codziennego i dziedzictwa kulturowego wsi. Współtworzy Archiwum Społeczne wsi Grodzisko, miejscowości której dedykuje projekt stypendialny. W przedsięwzięciu tym odda głos mieszkańcom, powróci do korzeni i rodzinnej wsi. Na podstawie zebranej wiedzy i wspomnień, powstanie mapa która ma za zadanie podkreślić specyfikę wsi Grodzisko i niepowtarzalność jej zasobów kulturowych. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy