Reklama

Reklama

Pleszewska biblioteka opracowała i wydała kolejny quest związany z historią Pleszewa

Opublikowano: 31 grudnia 2020 11:00
Autor: Redakcja

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

kultura Biblioteka w Pleszewie opracowała i wydała 1.500 ulotek – w związku z nowym questem historycznym w naszym mieście.

Reklama

Biblioteka w Pleszewie opracowała i wydała 1.500 ulotek – w związku z nowym questem historycznym w naszym mieście.

 

Co to jest quest? To nic innego jak swoista… aktywna turystyka. Dzięki specjalnej ulotce uczestnicy zabawy mogą wykonywać określone zadania w mieście - by odnaleźć „skarb”.

W praktyce pozwala to na poznanie historii danego miejsca. W przypadku najnowszego questu biblioteki pt. „Spacer po pleszewskiej stacji kultury” jest to poznawanie historii dawnego dworca, pleszewskiej kolei oraz okolicznych terenów.

 

CZYTAJ TAKŻE: Pleszew ma swoją grę planszową!

 

Uczestnik chcąc przystąpić do zabawy musi zostać wyposażony w specjalną ulotkę questową, którą można otrzymać bezpłatnie w siedzibie biblioteki lub pobrać ze strony: www.biblioteka.pleszew.pl.

Ulotka zawiera mapkę oraz wskazówki prowadzące przez poszczególne punkty na trasie. Zwieńczenie questu to dotarcie do skrzyni skarbów, w której znajduje się pamiątkowa pieczęć. Jej odbicie na ulotce jest potwierdzeniem przejścia trasy, a także zakończeniem zabawy.

„Spacer po pleszewskiej stacji kultury” rozpoczyna się przy siedzibie Biblioteki Publicznej i wiedzie przez zrewitalizowane tereny wokół byłego dworca PKP.

- Questy to atrakcja dla każdego, a ich ogromną zaletą jest to, że dostępne są przez cały rok. Prace nad questem trwały od października, a pierwsi uczestnicy questowali go od połowy grudnia. W prace zaangażowany był historyk – Robert Kuźdub. Nad opracowaniem graficznym czuwała Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, a ulotka wydana została w serii „Wielkopolskie Questy”. Opracowanie i wydanie 1500 ulotek questowych zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu “Promocja czytelnictwa” - wylicza Anna Ciesiółka, kierownik czytelni BPMiG Pleszew.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 15 dni temu | ocena +0 / -0

    Pytam

    A możecie to nazwać po prostu PODCHODY? Takie nasze, harcerskie?