Reklama

Pleszewska biblioteka zorganizowała konkurs grantowy „Działaj PPLokalnie"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Pleszewska biblioteka przygotowała konkurs grantowy pt. "Działaj PPLokalnie". To niezwykła szansa na pozyskanie pieniędzy na projekt, który pomysłodawcy zamienią w działanie - oczywiście przy pełnym wsparciu biblioteki.

Konkurs "Działaj PPLokalnie"

Pleszewska biblioteka zaprasza do udziału w konkursie grantowym.

„Działaj PPLokalnie” - bo tak się nazwywa - to szansa na pozyskanie pieniędzy na projekt, który pomysłodawcy zamienią w działanie, oczywiście przy pełnym wsparciu biblioteki.

- Co ważne, swoich sił mogą spróbować nie tylko grupy formalne, ale także grupy przyjaciół czy sąsiadów oraz osoby indywidualne – niekoniecznie doświadczeni społecznicy - zachęca dyrektor biblioteki Zuzanna Musielak-Rybak.

Konkurs to niezwykła okazja dla wszystkich, którzy mają pomysły na działania związane z kulturą, rekreacją czy spędzaniem wolnego czasu, ale nie mają na nie środków czy odwagi, by realizować je na własną rękę.

Jak zgłosić się do konkursu "Działaj PPLokalnie"?

Zasady są proste.

- Należy na przygotowanym przez bibliotekę formularzu  opisać swój pomysł wraz z harmonogramem działań i wykazem wydatków i złożyć go w bibliotece do 12 kwietnia. Specjalnie powołana komisja wybierze ze wszystkich wniosków trzy, które najlepiej wpiszą się w cele konkursu – zintegrują mieszkańców i zachęcą do aktywności, promując przy tym literaturę i kulturę. Trzy zwycięskie projekty doczekają się realizacji. Na każdy z nich przeznaczona zostanie kwota 8 tys. zł. Pieniądze pochodzą ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie dotacyjnym BLISKO. Pomysłodawcy będą mogli również korzystać z bibliotecznej przestrzeni, sprzętu i pomocy wyznaczonego pracownika - wyjaśnia dyrektorka biblioteki w Pleszewie.

Jakie pomysły można zgłaszać do konkursu "Działaj PPLokalnie"?

Można powiedzieć, że każde, które skierowane są po prostu dla lokalnej społeczności

- Mogą to być zarówno propozycje warsztatów, spotkań, wystaw, wykładów albo koncertów, jak i wydarzeń plenerowych czy rajdów rowerowych. Ważne, by skierowane były do lokalnej społeczności, ponieważ projekty realizować można tylko na terenie miasta i gminy Pleszew. Co więcej, wysoko oceniane będą działania skupiające się na współpracy, zakładające aktywny udział mieszkańców, także tych posiadających umiejętności czy predyspozycje do prowadzenia warsztatów i zajęć oraz twórców i artystów z naszego terenu - opisuje Zuzanna Musielak-Rybak.

Regulamin i formularz konkursowy znajduje się na stronie internetowej www.biblioteka.pleszew.pl.

Więcej informacji można uzyskać, dzwoniąc pod numer nr tel. 62 7428358 wew. 14 lub pisząc na adres [email protected]

Konkurs „Działaj PPLokalnie” jest częścią projektu “Stacja Biblioteka  – tu jesteś u siebie!” realizowanego w programie BLISKO – Biblioteka| Lokalność |Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 – priorytet 4.1.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy