Reklama

Pleszew. Nowa biblioteka oficjalnie otwarta [ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Pleszew. Nowa biblioteka oficjalnie otwarta [ZDJĘCIA, WIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Pleszew. Powiat pleszewski. Nowa biblioteka przy ul. Kolejowej w Pleszewie została już oficjalnie otwarta dla czytelników. Nowoczesne miejsce ma łączyć pokolenia - znajdą tu coś dla siebie zarówno najmłodsi mieszkańcy naszego miasta jak i ci w kwiecie wieku. - Chcemy by była to nie tylko perełka architektoniczna, ale i kulturalna - komentowała zakończenie tej dużej inwestycji szefowa placówki, Elżbieta Mielcarek.

 

Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonali odchodzący ze swojego urzędu burmistrz Marian Adamek, przewodniczący starej rady Olgierd Wajsnis, szefowa biblioteki Elżbieta Mielcarek oraz jedna z najstarszych i najbardziej aktywnych czytelniczek: Janina Molińska.

- Dla mnie to szczególny dzień, bo swoją pierwszą kadencję rozpoczynałem od otwarcia siedziby biblioteki przy ul. Słowackiego. A dziś kończę ostatnią kadencję oddając w ręce czytelników budynek przy ul. Kolejowej 1 - komentował odchodzący z urzędu burmistrz Marian Adamek.

- Oddaję w ręce czytelników, czyli także i w swoje, bo zamierzam być tu częstym gościem - podkreślał przy tym włodarz. Podczas otwarcia przypominał także wieloletnią drogę do zwieńczenia tej inwestycji - która rozpoczęła się ponad dekadę temu od walki o przejęcie gruntów od kolei.

- Życzę, żeby to miejsce tętniło życiem, kształtowało tożsamość nowego pokolenia i było miejscem kreującym naszą wyobraźnię i chęć do zdobywania wiedzy. Kornel Makuszyński rzekł, że książka jest przybytkiem słońca. Niech słońce świeci w naszej bibliotece każdego dnia - komentował Adamek.

Jak podkreślała z kolei dyrektorka placówki, budynek został tak zaprojektowany, by kojarzył się z historią tego miejsca - gdzie była dawna siedziba dworca.

- Staraliśmy się tak zaprojektować wnętrza, by chciało się tu podróżować. Ta podróż ma być oczywiście intelektualna - komentowała.

W nowym miejscu znajdują się nowoczesne pomieszczenia dla każdej grupy wiekowej - jest kącik do zabawy dla najmłodszych w oddziale dziecięcym, jest świetlica z grami planszowymi, kawiarenka internetowa, czy kącik gdzie można poczytać gazety.

- Chcemy by pleszewska biblioteka była nie tylko perełką architektoniczną, ale także perełką szeroko rozumianej kultury - podkreślała Elżbieta Mielcarek.

Podczas otwarcia nowej siedziby dla czytelników wzruszenia nie ukrywała także była wieloletnia dyrektorka biblioteki - Ewa Szpunt. - To przepiękna chwila - jak się widzi tłumy czytelników, którzy mają się gdzie pomieścić i co czytać - komentowała z uznaniem.

A teraz przez cały weekend w bibliotece odbywać się będzie szereg imprez. Jakich? Przeczytasz o tym TUTAJ

ZOBACZ TEŻ WIDEO Z OTWARCIA BIBLIOTEKI:

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE