Reklama

Przyjdź na jasełka i wspomóż Tomka

Opublikowano:
Autor:

Przyjdź na jasełka i wspomóż Tomka  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

„Jasełka na wesoło” – spektakl o narodzeniu Chrystusa w nieco innej wersji w wykonaniu nauczycieli i rodziców szkoły w Kowalewie będzie można zobaczyć w Pleszewie. Na tę sztukę warto przyjść nie tylko z powodu pełnej ekspresji gry aktorskiej, pięknych strojów i humor, ale także po to, by przy okazji wesprzeć ciężko chorego Tomka Ferenca z Tomaszewa. Spektakl zostanie wystawiony w najbliższą sobotę, 18 stycznia o godz. 16.00 w Domu Kultury w Pleszewie, wstęp wolny. 5-letni Tomek Ferenc przyszedł na świat z poważną wadą serca. Stwierdzono u niego HLHS – niedorozwój lewej komory serca. Dwa tygodnie po urodzeniu miał pierwszą operację serca, ratującą mu życie. Niedługo potem przeszedł kolejną. Obecnie czeka na ostatni etap leczenia. W Polsce lekarze wyznaczyli jej termin dopiero za trzy lata. Ale Tomek nie może czekać, ponieważ jego stan stale się pogarsza. Z pomocą wyszli specjaliści z Munster w Niemczech, którzy chcą podjąć się leczenia chłopca. Pierwszy termin operacji wyznaczyli na grudzień ubiegłego roku, kolejny na styczeń 2014. Ale niestety jej koszt znacznie przekracza możliwości rodziców – 29.000 euro (niemal 120.000 zł). Matka chłopca chciałaby, aby do zabiegu w Niemczech doszło wiosną. Liczy się więc każda złotówka. 

Warto przyjść do domu kultury, zobaczyć jasełka i wesprzeć chłopca. Organizatorem charytatywnego przedsięwzięcia są: Zespół Szkół Publicznych nr 2 w Pleszewie oraz tutejszy dom kultury.
(nap)

Można też wesprzeć Tomka Ferenca, przekazując pieniądze wprost na konto Fundacji na rzecz dzieci z wadami serca „Cor Infantis”: 86 1600 1101 0003 0502 1175 2150 z dopiskiem „Tomasz Ferenc”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE