Świąteczny koncert w Gołuchowie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Kultura"Hej, ludzie idą święta" - pod takim hasłem odbył się koncert świąteczny w Gołuchowie. Publiczność była zachwycona.
reklama

W miejscowej sali OSP zaprezentowała się Gołuchowska Grupa Wokalna prowadzona przez Paulę Bąkowską. Formacja złożona z mieszkańców gminy zachwyciła gości wykonaniem znanych polskich utworów,  m.in.  „Nie ma Ciebie” z repertuaru Kayah & Bregovič, „Święta w nas” Zespołu Blue Cafe, „Hej, ludzie idą święta” grupy Varius Manx  czy „Banalna piosenka o miłości w święta” Doroty Osińskiej.

W wykonaniu dzieci pojawił się z kolei utwór, do którego słowa i muzykę napisała Paula Bąkowska. 

Piosenki przeplatane były poezją i świątecznymi opowiadaniami. Fragmenty śnieżnych przygód „Kubusia Puchatka” A.A. Milne, „Opowieści Wigilijnej” Charlsa Dickensa, felieton Janusza Leona Wiśniewskiego oraz opowieść o sztuce wdzięczności czytała Agnieszka Słupianek-Winkowska.

reklama
 - Podczas koncertu miał miejsce również pewien debiut! Gołuchowska poetka – Katarzyna Karpińska przeczytała dwa wiersze swojego autorstwa - mówi Patrycja Walerowicz-Wojtkowiak, dyrektor GCK "Zamek".

Nie zabrakło oczywiście świątecznych życzeń, które zebranym złożył wójt Marek Zdunek. Na zakończenie publiczność została zaproszona do wspólnego świątecznego śpiewania.

Świąteczny koncert w Gołuchowie zorganizowano tuż przed świętami w środę - 21 grudnia. 

CZYTAJ TAKŻE: Mikołaj w Krzywosądowie. Wszystkie dzieci dostały upominki [ZDJĘCIA]

CZYTAJ TAKŻE: Kilkanaście potrzebujących rodzin dostało paczki na święta [ZDJĘCIA]

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
logo