Reklama

Warsztaty karykatury w Dobrzycy. Pozował m.in. burmistrz i dyrektor [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura W Gminnej Bibliotece Publicznej w Dobrzycy odbyły się „Warsztaty Karykatury”, które poprowadził Szymon Teluk – malarz i rysownik specjalizujący się w komiksie, ilustracji i karykaturze.

W warsztatach wzięły udział dwie 20-osobowe grupy uzdolnionych plastycznie uczniów ze wszystkich szkół podstawowych z gminy Dobrzyca. Zajęcia dla każdej grupy trwały dwie godziny. W czasie ich trwania prowadzący, uczył jak rysować człowieka i pokazać to, co u niego wyjątkowe. 

Warsztaty karykatury w Dobrzycy

- Krótko omówił różnice między portretem, a karykaturą, rysował różne typy twarzy i jej elementy pokazując jak krok po kroku stworzyć karykaturę. Następnie uczestnicy w parach rysowali  siebie nawzajem, dodając atrybuty oraz inskrypcje podkreślające komizm karykatury. Było przy tym dużo śmiechu i dobrej zabawy, ale także refleksji nad tym jak wyglądam ja sam, moi znajomi, jak bardzo różni jesteśmy. Uczestnicy absolutnie nie bali się ustawiać „w kącie” przeznaczonym na pozowanie. Wykazali się dużą odwagą i dystansem do siebie, każdy chciał mieć karykaturę wykonaną przez naszego gościa. Takim samym dystansem wykazał się burmistrz Jarosław Pietrzak, który nie dość, że pozwolił ustawić się  w kącie, to bardzo dobrze się przy tym bawił. Do kąta poszedł również dyrektor Gminnego Centrum Kultury Wojciech Maniak, który także świetnie się bawił – opowiada Ewa Balcer, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Dobrzycy.

Jak dodaje, na zajęciach panowała bardzo dobra atmosfera, między prowadzącym a uczestnikami warsztatów – widać było nawiązaną nić porozumienia.

- Dla prowadzącego warsztaty Szymona Teluka, nauczyciela akademickiego, bardzo ważna jest praca dydaktyczna z dziećmi i młodzieżą, a wieloletnie doświadczenie pozwala mu przekazać nie tylko dużo wiedzy dotyczącej zawodu ilustratora i rysownika, ale też rozmawiać z uczestnikami w taki sposób, że każdy z nich czuje się doceniony i zadowolony z wykonanej pracy. Z tego też względu między uczestnikami i prowadzącym od początku nawiązała się nić porozumienia. Dzięki niej w czasie warsztatów panowała swobodna, przyjacielska i pełna pozytywnych emocji atmosfera – zaznacza Ewa Balcer.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy