Reklama

Zmarł Stanisław Kałka - założyciel oddziału PTTK w Pleszewie

Opublikowano: śr, 28 lip 2021 10:09
Autor: | Zdjęcie: arch. FB PTTK w Pleszewie

Zmarł Stanisław Kałka - założyciel oddziału PTTK w Pleszewie - Zdjęcie główne

Stanisław Kałka był założycielem PTTK w Pleszewie | foto arch. FB PTTK w Pleszewie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Odeszli Zmarł Stanisław Kałka - założyciel oraz wieloletni prezes zarządu oddziału PTTK w Pleszewie.

W wieku 79 lat zmarł Stanisław Kałka - założyciel oraz wieloletni prezes zarządu oddziału PTTK Pleszew. 

Stanisław Kałka był pierwszym prezesem zarządu Koła PTTK Pleszew nr 44, które powstało (po reaktywacji) w roku 1998. Działało bardzo prężnie - co z kolei pozwoliło zarządowi czynić starania o powołanie oddziału PTTK w Pleszewie. Ten powstał ostatecznie w lutym 1999 roku - prezesem został właśnie Stanisław Kałka.

Przyjaciele z PTTK wspominają go dziś jako człowieka o wielkim sercu i wiedzy, którą przekazywał kolejnym pokoleniom. Był także pasjonatem fotografii - często można było spotkać go z aparatem w ręku.

Pan Stanisław ciepło wspominany jest także przez nauczycieli i uczniów pleszewskich szkół.

- Wiele lat pomagał nauczycielom i rodzicom naszych uczniów w wychowaniu dzieci i młodzieży w duchu umiłowania piękna polskiej przyrody i historii. Był dla nas nie tylko członkiem PTTK i organizatorem szkolnych wycieczek, ale przede wszystkim przyjacielem, na którego zawsze można było liczyć. Prawie każdy absolwent naszej szkoły przemierzył z Panem Stasiem kilka kilometrów słuchając jego opowieści i ucząc się poszanowania dla otaczającego nas świata co zapewne pozostawiło trwały ślad w sercach i umysłach - opisują na FB  przedstawiciele pleszewskiej "dwójki".

Tak z kolei pana Stanisława wspominają nasi Czytelnicy na profilu FB "Życia Pleszewa"

- Wspaniały człowiek, z pasją do podróży i historii. Do dzisiaj wspominam te przecudowne wycieczki i masę zwiedzonych zabytków...Bardzo przykra wiadomość...Cześć jego pamięci - napisała pani Monika

Wspaniały człowiek, wielki podróżnik i Przyjaciel Pleszewskiej Dwójki wybrał się w swoją najdłuższą podróż... Cześć jego pamięci - opisuje pani Ewelina

Pogrzeb odbędzie się w czwartek 29 lipca w kościele św. Floriana w Pleszewie, gdzie o godz. 11.00 zostanie odprawiona msza św., po której nastąpi pogrzeb na cmentarzu przy ul. Piaski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy