Reklama

Jak tworzyć portal internetowy od podstaw ?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie Partnera

Jak tworzyć portal internetowy od podstaw ? - Zdjęcie główne

Jak tworzyć portal internetowy od podstaw ? | foto Zdjęcie Partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Pod pojęciem portalu internetowego możemy rozumieć wszelkiego typu rozbudowane strony posiadające rozbudowaną funkcjonalność dla użytkownika.

 

Jak tworzyć portal internetowy od podstaw ?

 

 Każdy portal internetowy powinien być zaprojektowany i odpowiednio dopracowany pod określone funkcje które ma pełnić dla specjalnie opracowanej grupy docelowej. Czym innym będzie portal ogłoszeniowy dla fachowców, a portal ogłoszeniowy dla specyficznego typu Klienta lub branżowy. Choć budowa i podstawowe funkcjonalności mogą wydawać się zbliżone, warto zastanowić się jaki mamy pomysł który odróżni nasz portal od konkurencji, gdyż to jest prawdziwy klucz do sukcesu.

 

Tworząc portal internetowych pomyśl o celach i odbiorcach

 

Warto podejmując się tworzenia portalu zastanowić się do kogo kierujemy content i w jaką grupę docelową, użytkowników celujemy. Kto będzie motorem napędowym dla utrzymania portalu i jak będzie on konwertował w przyszłości, czy będą to tylko płatne reklamy i artykuły sponsorowane czy też może płatne subskrypcje, porady expertów, płatne ogłoszenia lub inna forma monetyzacji portalu.Jak założyć portal ?

 

Sposobów jest wiele. Pod hasłem budowa portalu kryje się jedna pewna droga prowadząca do sukcesu zaistnienia portalu w internecie.

 

Budowa portalu w agencji interaktywnej

 

Zwykle z pomocą przyjdzie nam Wykonawca strony, agencja interaktywna hauerpower.com lub freelancer. Ważne aby dobrze dopasować Wykonawcę do naszych wymagań. 

 

W przypadku jeżeli wymagamy pełnej obsługi zlecenia projektowania i tworzenia portalu od przygotowania ścieżek użytkownika, logiki, architektury UX po projekt i wdrożenie warto zastanowić się nad wyborem sprawdzonej agencji interaktywnej, która w swoim zespole ma odpowiednie osoby z każdej dziedziny. W przeciwnym wypadku może okazać się że nasz portal nie będzie odpowiednio zoptymalizowany, wdrożony z pełnym dostępem i możliwościami po stronie administracyjnej lub z błędami po stronie kodowania frontend (html, css). 

 

Doświadczona agencja interaktywna będzie w stanie pomóc nam dobrać hosting do portalu, zamówić domenę i pomóc zweryfikować nasze założenia podczas warsztatów i cyklu spotkań z grafikami UX oraz specjalistami SEO.

 

Odpowiedni hosting i serwer

 

Warto podczas rozmów z agencją interaktywną ustalić założenia dotyczące wymagań portalu i prognozy ruchu na portalu, pomoże to w oszacowaniu potrzebnej maszyny, która nie będzie spowalniała naszego portalu co negatywnie wpłynie na jego parametry. Sugerujemy aby serwer pod portal był to przynajmniej najprostszy serwer dedykowany w dowolnego dostawcy hostingu w Polsce.

 

Gotowe portale internetowe czy warto ?

 

W przypadku jeżeli nasz portal jest wersją na próbę lub MVP większego założenia można spróbować skorzystać z gotowych rozwiązań. Wadą tego podejścia jest jednak brak możliwości rozwoju portalu, rozbudowy lub wdrożenia autorskich rozwiązań

 

Zwykle też szablon i gotowe portale internetowe wymagają dodatkowe optymalizacji SEO, poprawienia technicznego warstwy frontend np: czas ładowania, zmniejszenie plików css i js lub obrazów i ich wagi. Na pierwszy rzut oka może wydawać się że portal w wersji demo pięknie się prezentuje, jednak od strony administracyjnej jest ciężki w obsłudze co utrudnia jego prowadzenie. Jeżeli szukasz dedykowanych rozwiązań dla swojego pomysłu zobacz tworzenie portali ogłoszeniowych w agencji hauerpower.com z Krakowa.Ile kosztuje stworzenie portalu internetowego ?

Na koszt portalu internetowego składa się kilka czynników.

 

 1. Projekt portalu UX - opracowanie architektury portalu
 2. Projekt wizualny UI - przygotowanie graficzne portalu w wersji desktop i mobile.
 3. Wdrożenie portalu do systemu CMS - integracja backend
 4. Optymalizacja SEO i techniczna portalu
 5. Testy oraz instalacja niezbędnych skryptów jak Google Analitycs, Google Ads, pixel Facebook lub Google Tag Manager.
 

Zależnie od typu portalu oraz stopnia zaawansowania funkcjonalności i projektu koszt portalu może wynosić 10.000 netto do 50.000 netto w przypadku średniej klasy portalu internetowego. Ile kosztuje stworzenie portalu aukcyjnego ?

 

Portal aukcyjny to również podobna droga jego tworzenia. Proces przejścia z agencją interkatywną podczas jego projektowania wygląda podobnie jak w przypadku tworzenia typowo portalu informacyjnego. Koszt portalu będzie zależny od naszych wymagań i złożoności funkcji dla poszczególnego typu użytkownika i administratora. Tworzenie portali internetowych cennik

 

Cennik portali internetowych można podzielić na:

 

 1. Standardowy portal internetowy średniej klasy - koszt ok 10.000 - 25.000 netto
 2. Portal indywidualny z dedykowaną grafiką i funkcjonalnościami - koszt ok 20.000 - 60.000 netto
 3. Dedykowany rozbudowany portal internetowych pisany na zamówienie - to koszty powyżej 50.000 netto. 


Najpopularniejsze portale internetowe

 

Do najpopularniejszych portali internetowych na pewno możemy zaliczyć :

 

 1. portale ogólnodostępne informacyjne jak : wp.pl, interia.pl, onet.pl, gazeta.pl
 2. portale społecznościowe jak : facebook.com
 3. portale medialne jak : youtube.com 
 4. portale ogłoszeniowe jak : olx.pl / gratka.pl / otomoto.plUdostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE