Reklama

Reklama

Kawa wysokiej jakości staje się niezbędnym dodatkiem do biura

Opublikowano: czw, 3 cze 2021 09:16
Autor:

Kawa wysokiej jakości staje się niezbędnym dodatkiem do biura - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Kawę w pracy pije coraz więcej ludzi na całym świecie. Z tego powodu „strefa kawowa” jest już adaptowana przez coraz więcej firm.

Reklama

Dzięki niej pracownicy mają wygodny dostęp do kawy w ciągu dnia. To może im dać dodatkowy impuls, którego potrzebują do efektywniejszej pracy! Ekspres do kawy wygląda jak dodatkowy koszt, ale oferowanie pracownikom takiej wygody może podnieść efektywność ich pracy. 

Badania branżowe wykazały, że poziom zadowolenia pracowników z pracy można podnieść, oferując im przekąski i napoje. Jakie korzyści z pracy naprawdę mają znaczenie dla pracowników, jeśli płaca nie zawsze jest najważniejsza? Odpowiedzi mogą cię zadziwić.

Dobra kawa to ważny dodatek

Darmowe napoje raczej nie wyglądają jak korzyść dla pracodawcy, ale ekspres do kawy w miejscu pracy sprzyja tworzeniu więzi i przyjaznej atmosfery między pracownikami. Do tego kawa jest stymulantem, więc po jej wypiciu na pewno praca będzie bardziej efektywna. Oczywiście, ekspres do kawy nie zawsze będzie generował większy zysk lub przyciągał pracowników do pracy, ale na pewno wpłynie na wzrost ich zadowolenia. Okazuje się bowiem, że tam, gdzie zatrudnieni nie mają dostępu do dobrej kawy, ich opinie o pracy są gorsze niż w miejscach, gdzie taki dostęp jest zapewniony. 

Zafundowanie pracownikom dobrej kawy to naprawdę dość prosta czynność. Nie oznacza, że jest to sprawa kluczowa, ale sprawia, że pracownicy czują się szanowani i deceniani, co przekłada się na ich większą satysfakcję z pracy.

Kofeina zwiększa produktywność 

Picie kawy pomaga pracownikom się skoncentrować i pracować efektywniej. Ciekawi cię, jak to możliwe? W mózgu znajduje się substancja chemiczna zwana adenozyną, która wywołuje u człowieka uczucie zmęczenia. 

Wraz ze wzrostem poziomu adenozyny w mózgu pojawia się uczucie senności. Ponieważ kofeina ma działanie moczopędne, kawa blokuje ten efekt i sprawia, że ludzie czują się czujni. Pomaga to pracownikom w koncentracji, ponieważ poprawia funkcjonowanie mózgu i wywołuje przypływ endorfin, które mają działanie pobudzające. 

Pomaga zaoszczędzić czas

Czy pracownicy mają możliwość szybkiego przygotowania sobie kawy kiedy tylko tego zapragną, czy muszą wybiegać z pracy, aby gdzieś kupić ją sobie na wynos? Badania wykazały, że  68 procent dorosłych regularnie pija kawę w czasie pracy. 

Kiedy pracownicy muszą opuszczać miejsce pracy, aby wypić kawę, to firma zapewne traci wiele cennego czasu, który pozostaje nieproduktywny. Personel może oczywiście zabrać ze sobą kawę z domu, ale co się stanie, gdy jej zabraknie? Około 43 procent osób stwierdziło, że kawa jest ich ulubionym napojem, ponieważ pomaga im w pracy. Jeśli jej nie ma pod ręką, to albo stracą czas na jej pozyskanie, albo będą „zaćmieni”, co uniemożliwi im efektywną pracę. Zapewnienie pracownikom łatwego dostępu do dobrej kawy to po prostu zatrzymanie ich w miejscu pracy i podniesieni ich poziomu zadowolenia oraz wydajności.

Podsumowanie 

Obecnie pracownicy przyzwyczaili się już do tego, że pracodawcy oferują jeszcze inne benefity, oprócz samego wynagrodzenia. Są one dodatkową zachętą w pozyskiwaniu specjalistów o najbardziej pożądanych umiejętnościach. Chociaż zadowolenie milenialsów może się wydawać niemożliwie, to jednak stworzenie przyjaznej atmosfery w pracy sprzyja satysfakcji z niej i sprawia, że pracownicy nie domagają się częstej podwyżki płac. 

Pamiętaj, że oceniając stanowisko pracy, 56% aplikujących uważa, że dodatkowe korzyści i świadczenia pracownicze są dla nich bardzo istotne. Zainwestowanie w dobre samopoczucie pracowników pomaga zbudować atmosferę, dzięki której firma lepiej się rozwija, a co za tym idzie, uzyskuje lepsze wyniki finansowe.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE