Reklama

Gmina Pleszew. Kiedy zapadnie decyzja w sprawie budowy fermy drobiu w Baranówku?

Opublikowano: 16 grudnia 2020 08:52
Autor: Redakcja

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rolnictwo Gmina Pleszew. Sprawa planowanej budowy fermy drobiu w Baranówku ciągnie się już niemal rok. Kiedy zapadnie decyzja środowiskowa w tej sprawie? Jaki termin wyznaczył urząd?

Reklama

Przypomnijmy: o planowanej budowie fermy drobiu na terenie Baranówka pisaliśmy już wielokrotnie. Pierwszy raz w grudniu minionego roku. Tereny, gdzie miałaby powstać wielka ferma, znajdują się m.in. w bliskim położeniu osiedla w Kowalewie - mieszkańcy wówczas protestowali.

Zgodnie z planami na ok. 25 hektarach może powstać 16 kurników. Warto przypomnieć, że po ubiegłorocznym zebraniu w Kowalewie zapadła decyzja o zbieraniu podpisów przeciwko budowie fermy w Baranówku. I setki z nich wpłynęły ostatecznie do pleszewskiego ratusza.

Miesiące mijają, a rozstrzygnięć we wspomnianej sprawie jednak nie ma.

 

Dlaczego nie ma jeszcze decyzji w sprawie fermu drobiu w Baranówku?

Jak pisaliśmy już na łamach "Życia Pleszewa" wszystko oczywiście przeciąga się z powodu pandemii, która wybuchła na początku tego roku. Daty wydania wielu decyzji administracyjnych – zwłaszcza tych skomplikowanych, wymagających opinii innych instytucji – były przesuwane.

Tak też było w przypadku planowanych decyzji odnośnie kurników na terenie Baranówka. Jak pisaliśmy wcześniej, władze miasta otrzymały m.in. decyzje z RDOŚ, z sanepidu czy Wód Polskich, jednak – jak zaznaczał jeszcze niedawno wiceburmistrz Pleszewa Andrzej Jędruszek – przedłużono termin wydania decyzji przez urząd marszałkowski, która również jest niezbędną przed ostateczną decyzją władz Pleszewa. Dlatego też - summa summarum - władze miasta również wydłużyły termin wydania swojej decyzji – miała zapaść do 15 grudnia.

 

Jest nowy termin w sprawie wydania decyzji o budowie fermy drobiu w Baranówku

 

15 grudnia minął. Co dalej? Okazuje się, że urząd miasta w Pleszewie znów przedłużył termin wydania decyzji odnośnie budowie fermy. Dlaczego?

 

- Powyższe jest związane z wydłużeniem terminów wydania uzgodnień przez organy współuzgadniające. Termin załatwienia sprawy wyznaczony został do dnia 29.01.2021 r. - informują władze urzędu w Pleszewie

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (9)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • miesiąc temu | ocena +0 / -2

  Pegi

  A świstaki zawijają w sreberka

 • miesiąc temu | ocena +5 / -1

  Ażeby

  Pegi co ferment siejesz?! A kupujesz produkty z mleczarni? Ktoś coś wie, ale nie do końca. Mleczarnia jeszcze istnieje, przenoszą cały zakład do Dobrzycy.

 • miesiąc temu | ocena +12 / -3

  Sam

  Baranówek a potem Marszew. Dodajcie jeszcze Karczemkę i smog w mieście. Hej pseudoinwestorzy! My tu mieszkamy, żyjemy i nasze dzieci też. Chcemy tylko spokoju i mamy do tego prawo

 • miesiąc temu | ocena +2 / -8

  pegi

  lada moment będzie wolny teren w centrum Kowalewa Po ponad 130 latach przestaje istnieć Mleczarnia w Kowalewie Brawo Prezes!!! brawo Rada nadzorcza!!!

 • miesiąc temu | ocena +1 / -0

  koza

  - Kiedy zapadnie decyzja w sprawie budowy fermy drobiu w Baranówku? - redakcja pyta internautów. - Nie wiemy. - odpowiadają internauci. Odpowiedzi na pytanie oczekujemy od ŻPle.