Reklama

Awans nie będzie priorytetem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Awans nie będzie priorytetem - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Z TOBIASZEM WOJCIESZAKIEM, trenerem zespołu seniorów Stali Pleszew, rozmawia Piotr Hain

Po raz drugi został pan trenerem drużyny seniorów Stali, ale tym razem nie jako szkoleniowiec tymczasowy. Nie wahał się pan podjąć tego zadania?

Przyznaję, trochę się wahałem. Cały czas szukaliśmy tutaj z prezesami nowej miotły, która by trochę z innej perspektywy spojrzała na szatnię, na klub i na plan, jaki mamy na drużynę. Prezesi żadnej kandydatury ostatecznie nie przyjęli i po namyśle zdecydowałem, że jednak spróbuję. Pozostawał mały niedosyt po tym małym, jesiennym epizodzie. Czułem, że tę drużynę stać było na to utrzymanie się. Niestety, nie udało się. Na pewno będę chciał odbudować ten zespół, dlatego zdecydowałem się.

Zmienił się trener, a jakie zmiany kadrowe zaszły w porównaniu z rundą wiosenną? Kto pozostał w zespole ze „starego” składu?

Drużynę opuściło ogólnie jedenastu chłopaków. Dwie osoby były u nas na wypożyczeniu, to jest Dawid Krzyżaniak, Łukasz Borwik i obaj wrócili do macierzystych klubów. Niektórzy powiedzieli, że nie czują chęci gry w klasie okręgowej, kolejnych obowiązki służbowe i studia zmusiły do rezygnacji. Z podstawowych zawodników zostali Łukasz Jańczak, Mikołaj Adamek, Adam Wojciechowski, Tomasz Zawada, czy młodzi Bartłomiej Bąkowski, Dawid Majchrzak i Tobiasz Krowiacz.

Czy do zespołu dołączy ktoś z zewnątrz, który do tej pory nie był zupełnie związany ze Stalą?

Na tą chwilę trwają rozmowy i trenują z nami Arkadiusz Poczta z Kotlina i Norman Bryl z Kuczkowa. Jest jeszcze trzech, czterech zawodników w odwodzie, ale mają propozycje z wyższej ligi. Jeżeli tam się nie dogadają, to będziemy rozmawiali. To mogą być takie transfery last minute. Pierwszy zespół chcemy oprzeć na miejscowych chłopakach i dać dużą szansę naszej młodzieży, którą prowadziłem w lidze wojewódzkiej.

Do tej pory zawodnicy drużyny rezerw niechętnie spoglądali na pierwszy zespół. Zmieni się coś w tej kwestii?

Już się zmieniło, bo na tą chwilę trenuje z nami pięciu chłopaków z drugiej drużyny. To już jest zmiana na plus. Rozmawiałem i z trenerem, i z zawodnikami drugiej drużyny i gdy będzie taka potrzeba, to będą nas wspomagać. To samo dotyczy zawodników z drużyny juniora starszego. Wyróżniający się zawodnicy zapraszani są na dany mikrocykl pierwszej drużyny i jeśli się sprawdzą, to będą zabierani na mecze.

Na co stać pleszewski zespół w zbliżającym się sezonie?

Cel, jaki ja sobie postawiłem i określiłem to przed zarządem, nie zakłada w pierwszym sezonie walki o awans. On nie będzie priorytetem, chyba, że pozytywnie ułożą się wyniki i tabela. W pierwszym roku chciałbym odbudować zespół mentalnie i kadrowo, chcę tych chłopaków zgrać, chcę im pokazać swój sposób na grę, swoją wizję, swój zapał do trenowania, walki na boisku. Mamy bardzo młody zespół, więc nie liczyłbym na jakiś super wynik w postaci powrotnego awansu. Będziemy starali się walczyć w każdym meczu o trzy punkty, a jak to liga zweryfikuje, to będziemy myśleć, co dalej.

Przybyło panu obowiązków. Czy wystartują zatem rozgrywki Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej?

To fakt, że doszły nowe obowiązki, bo jeszcze jestem trenerem drużyny młodzieżowej, ale szukamy szkoleniowca na moje miejsce i chciałbym, żeby ta liga amatorska wystartowała.

Jeżeli liga ruszy, czy zawodnicy z poziomu klasy okręgowej będą mogli w niej uczestniczyć?

Tak, będzie taki zapis, który będzie pozwalał grać zawodnikom z klasy okręgowej. Gdzieś to było już dyskutowane w tamtej rundzie, ale nie zostało zrealizowane. Tym razem będzie jasny punkt regulaminu do zaakceptowania przez zainteresowane drużyny amatorskie.

To jeszcze pytanie do pana jako dyrektora sportowego klubu. Ile drużyn młodzieżowych przystąpi do rozgrywek i kto będzie je trenował?

Praktycznie mamy już przypisanych trenerów do wszystkich drużyn młodzieżowych, poszukujemy jeszcze trenera do jednej grupy, którą tymczasowo w miejsce Miłosza Twardowskiego ja prowadzę. W nowym sezonie będziemy mieć rekordową liczbę drużyn młodzieżowych, bo aż jedenaście zespołów: juniorzy starsi (r.2004-2006) – trener Wojciech Kuznowicz, juniorzy młodsi (r. 2007) – trener Radosław Mielcarek, trampkarze starsi (r.2008) – w tym momencie ja, trampkarze młodsi (r.2009) – Artur Stefaniak, dwie drużyny młodzików starszych (r.2010) – trenerzy Michał Jóźwiak i Mikołaj Adamek, młodzicy młodsi (r.2011) – Mariusz Pera, dwie drużyny orlików starszych (r.2012) – trenerzy Szymon Rudziński i Tomasz Zawada, orliki młodsze (r.2013) – trener Mikołaj Adamek oraz żaki (r.2014/2015) – trener Kacper Banaszak.

 

TERMINARZ MECZÓW STALI PLESZEW

Stal Pleszew – KS Opatówek (13.08; 15:00)

Barycz Janków Przyg. – Stal Pleszew (20.08; 17:00)

Stal Pleszew – LZS Doruchów (27.08; 15:00)

Ogniwo Łąkociny – Stal Pleszew (3.09)

Stal Pleszew – Raszkowianka Raszków (10.09; 15:00)

Zieloni Koźminek – Stal Pleszew (17.09)

Stal Pleszew – Płomień Opatów (24.09; 15:00)

Odolanovia Odolanów – Stal Pleszew (1.10)

Stal Pleszew – Pelikan Grabów (8.10; 15:00)

Masovia Kraszewice – Stal Pleszew (15.10)

Stal Pleszew – LKS Jankowy (22.10; 15:00)

GKS Grębanin – Stal Pleszew (29.10)

Stal Pleszew – KP Słupia (5.11; 15:00)

Piast Czekanów – Stal Pleszew (12.11)

Stal Pleszew – Szczyt Szczytniki (19.11; 14:00)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy