Bartek i Dawid najlepsi

Bartek i Dawid najlepsi - Zdjęcie główne

Bartosz Stephan i Dawid Bartoszek odrobili straty z dwóch wcześniejszych turniejów i zajęli dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej XI Wesołek Cup w Taekwondo Olimpijskim. Podczas finałowych zawodów, przeprowadzonych 11 grudnia w Śremie, Bartek czterokrotnie stawał na pierwszym stopniu podium i w rezultacie zwyciężył w całym cyklu z dorobkiem 66 punktów. Drugie miejsce zajął Dawid (53 punkty). Lokatę poprawiła też Nicola Kaczmarek, zajmując ostatecznie 10. pozycję (45 punktów). Najwyżej notowanym zawodnikiem TKD Gizałki okazał się Kacper Mikołajczak (16 pozycja). Sklasyfikowano 389 uczestników z 27 klubów i sekcji. W klasyfikacji zespołowej konkurencji sprawnościowych TKD Holdicom Pleszew zajął drugą lokatę, dając się wyprzedzić jedynie Rapidowi Śrem. TKD Gizałki sklasyfikowano na 9. pozycji. (ph)