Będzie czwarty mecz

Będzie czwarty mecz - Zdjęcie główne

Koszykarzom Open Florentyny nie udało się dzisiaj wywalczyć awansu do I ligi. Jutro zagrają z Sudetami czwarty mecz. Sudety Jelenia Góra pokonały Open Florentynę Pleszew 66:61 w trzecim finałowym meczu o awans do I ligi. Po trzech kwartach pleszewianie prowadzili jeszcze 50:45. Gospodarze wyszli na prowadzenie na niespełna dwie minuty przed końcem zawodów po skutecznym rzucie Jakuba Czecha (58:57). Na pół minuty przed końcową syreną na tablicy wyników widniał remis po 61, ale ostatnie sekundy należały do miejscowych. Nie pomógł "double-double", uzyskany przez Łukasza Ratajczaka (14 punktów+ 10 zbiórek). Poza nim punkty zdobywali: Jakub Dryjański - 14, Piotr Gacek - 9 (1), Adam Kaczmarzyk - 7, Sławomir Nowak - 6, Marcin Ecka - 6 (1), Paweł Stankiewicz - 3 i Bartłomiej Czarkowski - 2. Najwięcej dla Sudetów: Jakub Czech - 20, Mariusz Matczak - 19, Rafał Niesobski - 12 (2). (ph)