Boks. Pleszewianin zwycięzcą międzynarodowego turnieju na Węgrzech

Autor: | Zdjęcie: Polski Związek Bokserski

Boks.  Pleszewianin zwycięzcą międzynarodowego turnieju na Węgrzech - Zdjęcie główne

Olaf Pera wygrał na Węgrzech | foto Polski Związek Bokserski

Sport Pleszewianin Olaf Pera z powodzeniem reprezentował barwy narodowe podczas Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego Kadetów im. Gergely Bornemissha w węgierskim Eger.

Uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Pleszewie, na co dzień trenujący w KS Ziętek Team Kalisz, wywalczył złoty medal w kategorii +80kg. W półfinale pokonał przez RSC Węgra Marka Czako, a w finale pokonał innego z Węgrów, Jozsefa Balogha.

Zawody, które odbyły się w dniach 19-21 maja, stanowiły generalny sprawdzian kadry narodowej kadetów przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w Tbilisi. Polska triumfowała w klasyfikacji medalowej, zdobywając pięć złotych i dwa srebrne medale.