Darterzy rywalizowali w Parku Wodnym Planty

Autor: | Zdjęcie: Stanisław Nowak

Darterzy rywalizowali w Parku Wodnym Planty - Zdjęcie główne

Najlepsi darterzy V Turnieju Rankingowego | foto Stanisław Nowak

SportV Turniej Rankingowy Stowarzyszenia Dart Pleszew wyłonił niemal wszystkich uczestników XV Finału Masters.

W zawodach, przeprowadzonych w nowym obiekcie - Piwnicy 2.0 Parku Wodnego Planty. wystartowało w minioną sobotę 28 darterów i 9 darterek.

W gronie mężczyzn po raz pierwszy triumfował pleszewianin Piotr Jańczak, który w finale pokonał Marcina Zielezińskiego z Ostrowa Wlkp. Trzecią lokatą podzielili się Jakub Koralewski oraz krotoszynianin Mikołaj Czajka. Zwycięzca piątego turnieju okazał się także najlepszym w cyklu pięciu startów, gromadząc 179 punktów. Na drugim miejscu uplasował się Jakub Koralewski (173), a na trzecim – Mikołaj Czajka (140). Sklasyfikowano ogółem 67 zawodników. Najlepsza ósemka zyskała awans do XV Masters, który przeprowadzony będzie w ostatnią sobotę maja.

W zawodach weźmie też udział sześć najlepszych darterek spośród piętnastu, które zaprezentowały się w cyklu. Pierwsze miejsce w rankingu długofalowym wywalczyła Anna Kowalczyk, która zgromadziła 263 punkty. Ostrowianka była także najlepsza w ostatnich zawodach i był to jej trzydziesty triumf na pleszewskich tarczach. W finale pokonała Sylwię Grześkowiak z Krotoszyna. Trzecią pozycję zajęły ex aequo Aleksandra Fabiszewska (Pleszew) i Marta Pawlicka (Krotoszyn).

Stawkę finalistów XV Masters uzupełni czwórka najlepszych darterów Pleszew Steel Cup, rozgrywanego we wtorkowe wieczory.