Dwa oblicza Open Florentyny

Dwa oblicza Open Florentyny - Zdjęcie główne

Zawodnicy Open Florentyny przez dwie kwarty dali się ogrywać sopockiej młodzieży (najstarszy zawodnik Trefla II ma 20 lat), ale później na parkiecie pojawił się jakby inny zespół z Pleszewa. Sprawy w swoje ręce wzięli przede wszystkim najbardziej doświadczeni gracze. Marcin Stokłosa uzyskał „double-double”, złożony z 30 punktów i 12 asyst. Wojciech Żurawski nie chciał być gorszy i podwójną dwucyfrową zdobycz skompletował zbiórkami i punktami (12+17). Zawodnicy, trenowani przez Andrzeja Kowalczyka, już w 24. minucie odrobili dziesięciopunktową stratę z pierwszej połowy, a później sukcesywnie zwiększali przewagę. W 38’ po szybkim ataku, wykończonym przez Sławomira Buczyniaka, uzyskali najwyższe w niedzielne popołudnie prowadzenie (82:63), by ostatecznie wygrać różnicą 15 punktów.

TREFL II SOPOT – OPEN FLORENTYNA PLESZEW 69:84 (23:17, 20:16, 13:29, 13:22)

Open Florentyna Pleszew: M. Stokłosa – 30 (5), W. Żurawski – 17, K. Dębski – 12, R. Niesobski – 8 (1), J. Czech – 6, A. Kaczmarzyk – 5 (1), S. Buczyniak – 4, J. Sulowski – 2, J. Szymczak – 0, T. Zyber – 0; najwięcej dla Trefla II: F. Małgorzaciak – 16 (3)